سه استان انتاریو، مانیتوبا و بریتیش کلمبیا از نامزدهای PNP دعوت کردند.

11
نامزدهای PNP

سه استان انتاریو، بریتیش کلمبیا و مانیتوبا در این هفته نامزدی‌های برنامه استانی خود را صادر کردند. هر استان و منطقه‌ای در کانادا (به جز نوناووت و کبک) PNP خود را دارد. برنامه‌های استانی کانادا به دولت‌های استانی کمک می‌کند تا متقاضیان مهاجرت اقتصادی را انتخاب کنند که می‌توانند به اقتصاد استانی کمک کنند و با موفقیت در اقتصاد و جامعه استان ادغام شوند.

PNP مسیری برای دریافت اقامت دائم است و در سال 1998 برای کمک به گسترش مزایای اقتصادی مهاجرت به سراسر کانادا در چند مرکز شهری مانند تورنتو و ونکوور اجرا شد.

همه PNPها دارای چندین جریان برای جذب طیف گسترده‌ای از متقاضیان هستند که بسته به واجد شرایط بودن آن‌ها می‌توانند نامزدی استانی دریافت کنند. این جریان‌ها شامل برنامه‌هایی برای دانشجویان بین المللی، کسانی که پیشنهاد شغلی در استان دارند یا افراد دارای تجربه در مشاغل خاص، می‌شود.

Vancouver, British Columbia - نامزدهای PNP
Vancouver, British Columbia

نتایج مهاجرت استانی نامزدهای PNP در 20 تا 26 آوریل

در ادامه تعداد نامزدی‌های استانی یا EOI هر استان را به تفکیک ارائه می‌کنیم.

انتاریو

در 23 آوریل، برنامه استانی انتاریو OINP برای 209 نامزد که دارای جاب آفر از کارفرمای کانادایی بودند، Expressions of Interest (EOI) صادر کرد.

در جریان کارگران خارجی، همه داوطلبان حداقل نمره 53 را داشتند. این قرعه کشی متقاضیان دارای مشاغل حرفه‌ای را هدف قرار داد. این اولین قرعه کشی از 9 ژانویه بود که در نتیجه آن، استان انتاریو از 630 متقاضی دعوت کرد.

نامزدهای PNP -Windsor, Ontario
Windsor, Ontario

بریتیش کلمبیا

برنامه نامزدهای استانی بریتیش کلمبیا BCPNP یک قرعه کشی نسبتاً کوچک را در 23 آوریل برگزار کرد و از 86 نامزد از جریان  Skilled Worker and International Graduate streams (شامل متقاضیان در اکسپرس انتری) دعوت کرد.

نامزدها از طریق پنج قرعه کشی برای مشاغل خاص دعوت شدند. این بزرگترین قرعه کشی بود که طی آن از 45 نامزد در مشاغل فنی با حداقل امتیاز 120 دعوت شد.

این استان همچنین به 19 داوطلب در مشاغل بهداشت و درمان با حداقل امتیاز 95 نیز EOI ارسال کرد.

11 نامزد نیز در هر دو شغل مراقبت از کودکان و ساخت و ساز دعوت شده بودند. داوطلبان مراقبت از کودک حداقل امتیاز 92 و داوطلبان ساختمانی حداقل امتیاز 95 را کسب کرده بودند.

کمتر از پنج داوطلب نیز در مشاغل دامپزشکی با حداقل امتیاز 85 دعوتنامه دریافت کردند.

مانیتوبا

در 24 آوریل، 327 نامزد در آخرین قرعه کشی برنامه استانی مانیتوبا (MPNP) دعوت شدند.

این استان از سه رشته شامل 203 نامزد از جریان اسکیل ورکر در منیتوبا که دارای مدرک تحصیلی بالاتر از دیپلم از یکی از مؤسسات آموزشی منیتوبا بودند، دعوت کرد. این داوطلبان برای شرکت در این قرعه کشی، به حداقل امتیاز 811 نیاز داشتند.

همچنین برای 66 کاندیدای جریان آموزش بین المللی دعوت نامه صادر شد که حداقل امتیاز آن‌ها ذکر نشده است.

در نهایت، 58 نامزد از طریق جریان اسکیل ورکر در خارج از کشور به عنوان بخشی از یک طرح استراتژیک استخدام دعوت شدند. این نامزدها برای شرکت در قرعه کشی، به حداقل امتیاز 644 نیاز داشتند.

نامزدهای PNP -Manitoba
Manitoba

محبوبیت روش مهاجرت استانی به کانادا

یکی از محبوب‌ترین روش‌های مهاجرت به کانادا، استفاده از برنامه‌های مهاجرت استانی (Provincial Nominee Programs – PNP) است. این برنامه‌ها که توسط هر یک از استان‌ها و قلمروهای کانادا ارائه می‌شوند، به متقاضیان واجد شرایط این امکان را می‌دهند که با سرعت بیشتری نسبت به روش‌های مهاجرتی دیگر، اقامت دائم این کشور را بدست آورند.

دلیل محبوبیت مهاجرت استانی، افزودن 600 امتیاز به مجموع امتیازات در اکسپرس انتری است که شانس دریافت اقامت دائم را چندین برابر می‌کند. این امتیاز در صورت دریافت نامزدی استانی یا EOI به شما تعلق می‌گیرد.

همچنین برنامه‌های استانی برای دانشجویان بین المللی که در دانشگاه‌های استان تحصیل کرده‌اند نیز برنامه‌های حمایتی برای اشتغال و کارآفرینی ارائه می‌کنند تا به اقتصاد محلی کمک کنند.

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا

منبع: cicnews.com

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها