نیوبرانزویک را بیشتر بشناسید.

30
نیوبرانزویک

منبع: cicnews.com

نیوبرانزویک یکی از سه استان دریایی کانادا است و تنها استان دوزبانه رسمی در این کشور است. این استان در ساحل شرقی کانادا واقع شده است و به خاطر زیبایی طبیعی و داشتن فرهنگ غنی شناخته می‌شود.

مانند بسیاری از استان‌های دیگر کانادا، نیوبرانزویک چهار فصل سال را تجربه می‌کند. با این حال تابستان‌ها معمولاً خنک‌تر و زمستان‌ها نیز بسیار سرد است. به دلیل نزدیکی به اقیانوس اطلس، بیشتر مهاجرین یا بازدیدکنندگان نیوبرانزویک به یکی از سه شهر بزرگ استان سفر می‌کنند: سنت جان (بزرگ‌ترین شهر)، فردریکتون (مرکز استان) و مانکتون.

برای داشتن اطلاعات ضروری قبل از انتخاب نیوبرانزویک به عنوان مقصد مهاجرتی، این مقاله را تا پایان بخوانید.

وضعیت مسکن در نیوبرانزویک

وضعیت مسکن در نیوبرانزویک

به دلیل جمعیت کم نیوبرانزویک، بیشتر ساکنان این استان ترجیح می‌دهند در سه شهر بزرگ استان ساکن شوند. این شهرها به دلیل اجاره و قیمت خرید مقرون به صرفه شناخته شده‌اند و نیوبرانزویک را به یکی از بازارهای ملکی مقرون به صرفه‌تر در کانادا تبدیل کرده‌اند.

هر شهر جمعیت مشابهی دارد و قیمت‌های مسکن و انواع مختلف ملک برای اجاره یا خرید دارای قیمت‌های مناسبی است، برای اجاره یا خرید می‌توانید منازل مسکونی ویلایی یا آپارتمان را اجاره کنید.

برای مقابله با مشکلات تأمین مسکن که این روزها در کانادا تشدید شده است، دولت نیوبرانزویک یک استراتژی جدید را اتخاذ کرده است که شامل اقداماتی مانند کمک‌های مالی بانک‌ها، کمک مالی مستقیم به مستأجران و … می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر به وب‌سایت استان مراجعه کنید.

حمل و نقل در نیوبرانزویک

به دلیل مناظر متنوع درون استان (به ویژه بین سه شهر اصلی) گزینه‌های مختلف حمل‌ونقل وجود دارد. حمل‌ونقل عمومی در استان توسط دو شرکت خصوصی (کدیاک ترانسپو و اتوبوس ماریتایم) سازماندهی شده است و بر خدمات دهی نیز نظارت دارند.

سرویس اتوبوس حمل‌ونقل در فردریکتون شامل 28 اتوبوس در 12 مسیر است که شش روز در هفته فعالیت می‌کند.

سرویس حمل‌ونقل در سنت جان 60 اتوبوس دارد و خدمات را از دوشنبه تا شنبه ارائه می‌دهد.

کدیاک ترانسپو در مانکتون از 40 اتوبوس در مسیرهای مختلف استفاده می‌کند که طی هفته زمان‌بندی شده است.

هرچند که این مسیرها زیاد هستند، گاهی اوقات سخت است که سوار اتوبوس شوید، بنابراین برخی از افراد از ماشین خود برای رفت و آمد استفاده می‌کنند.

همچنین، فردریکتون، سنت جان و مانکتون فرودگاه‌های کاملاً تجهیز شده دارند که قادر به مدیریت پروازهای محلی و بین‌المللی هستند و توسط شرکت‌های چارتر و هواپیمایی‌های تجاری کانادا، به مقصدهای محدود در آمریکا پرواز دارند.

اشتغال - نیوبرانزویک

اشتغال

فرصت‌های شغلی زیادی در این استان وجود دارد، به ویژه در بخش انتقال برق، بنزین و نفت و بانکداری تجاری مشاغل زیادی برای نیروی انسانی فنی و متخصص وجود دارد. سه صنعت برتر از حیث درآمد در این استان باعث پیشرفت مردم شده است. با این حال، نرخ بیکاری سالانه نیوبرانزویک بین 6 تا 9 درصد متغیر است که بالاتر از میانگین کشور است.

دولت نیوبرانزویک، شبکه بهداشت افق، شبکه بهداشت ویتالیته، شرکت والمارت و شرکت نفت اروینگ از بزرگترین کارفرمایان استان هستند.

حداقل دستمزد نیوبرانزویک 14.75 دلار کانادایی در ساعت است. انتظار می‌رود افزایش قابل توجه جمعیت در سال‌های 2023 و 2024 نتایج اقتصادی مثبتی برای استان به دنبال داشته باشد.

سیستم آموزشی

مسئولیت مدیریت سیستم آموزشی با وزارت آموزش و توسعه نهاد کودکان است. این ناحیه‌ها عمدتاً بر اساس اینکه آیا برنامه آموزشی انگلیسی یا فرانسوی ارائه می‌دهند، متفاوت هستند. هم مدارس دولتی و هم مدارس خصوصی در این نواحی وجود دارند.

آموزش تمام‌روز برای کودکانی است که تا پایان سال تحصیلی پنج ساله شده‌اند. در دوره K-12، دانش‌آموزان برنامه آموزشی گسترده‌ای را دنبال می‌کنند که بر حسابداری، رفتار اخلاقی و شناخت بین‌المللی تأکید دارد. برنامه آموزشی شامل طرح‌هایی برای بهبود سلامت روحی و جسمی دانش‌آموزان نیز می‌شود.

پس از پایان تحصیلات K-12، چندین مؤسسه آموزش عالی در نیوبرانزویک قابل دسترس هستند. دانشگاه نیوبرانزویک، دانشگاه مانت الیسون و دانشگاه سنت توماس از جمله دانشگاه‌های معروف هستند. دو کالج مجتمع علوم کاربردی نیوبرانزویک (NBCC) و کالج کمونوتر دو نوبرانزویک (CCNB) برنامه‌های دیپلم و گواهینامه‌های مختلفی ارائه می‌دهند. برنامه‌های کارآموزی برای افراد علاقه‌مند به حرفه‌های مهارتی نیز در نیوبرانزویک موجود است.

مالیات

نرخ مالیات، مانند سایر مناطق کانادا، به درآمد وابسته است و از 9.4٪ تا 20.3٪ متغیر است. نرخ مالیات ایالت و فدرال ترکیبی بین 24.4٪ تا 53.3٪ قرار دارد.

علاوه بر این، نیوبرانزویک، همچون برخی دیگر از استان‌های کانادا، دارای یک سیستم مالیات فروش هماهنگ (HST) فعال است. این به معنای این است که مالیات‌های استانی و فدرالی بر روی کالاها و خدمات به طور همزمان اعمال می‌شود. نرخ فعلی HST در نیوبرانزویک 15٪ است. طبق قانون HST، تخفیفات و اعتبارات مالیاتی برخی از کالاها و خدمات خاص را در بر می‌گیرند.

خدمات‌دهی به تازه‌واردان - نیوبرانزویک

خدمات‌دهی به تازه‌واردان

مانند سایر استان‌های کانادا، نیوبرانزویک خدماتی برای افرادی که به آنجا مهاجرت می‌کنند، ارائه می‌دهد. این خدمات توسط دولت‌های محلی، استانی و فدرال تأمین مالی می‌شوند. وابستگی شما به این خدمات به دو عامل وضعیت قانونی شما در کانادا و نحوه تأمین مالی خدمات، بستگی دارد. در حالی که بیشتر خدمات محدود به ساکنین دائمی و برخی از ساکنین موقت است، توصیه می‌شود با سازمان انتخابی خود تماس بگیرید تا صلاحیت خود را تأیید کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ارائه دهندگان خدمات در نیوبرانزویک می‌توانید به صفحه وب‌سایت ویژه استان مراجعه کنید.

نظر نهایی

نیوبرانزویک یکی از استان‌های زیبای کانادا است که هر ساله مهاجران زیادی را می‌پذیرد. در این مقاله سعی شد تا تمامی موارد مربوط به امکانات زندگی در این استان و اطلاعات کاملی درباره شرایط نیوبرانزویک به عنوان استان محل زندگی و کار ارائه شود تا شما بتوانید انتخاب آگاهانه‌ای داشته باشید.

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها