نیروی کار دائمی در آمریکا

5
نیروی کار دائمی در آمریکا

نیروی کار دائمی در آمریکا شامل افرادی است که به طور قانونی مجاز به زندگی و کار در این کشور به صورت دائمی هستند. این افراد می‌توانند شهروندان آمریکا، دارندگان گرین کارت یا سایر مجوزهای اقامت دائم باشند.

در سال‌های اخیر، تعداد مهاجران به آمریکا به طور قابل‌توجهی افزایش یافته است. این امر منجر به افزایش تقاضا برای گرین کارت و سایر مجوزهای اقامت دائم شده است. دولت آمریکا در حال تلاش برای اصلاح قوانین مهاجرتی است تا روند اخذ گرین کارت را آسان‌تر و کارآمدتر کند. در این مقاله با ۵ دسته ویزای مهاجرتی مبتنی بر اشتغال آمریکا آشنا می‌شویم. با ما همراه باشید.

نیروی کار دائمی در آمریکا

در هر سال مالی، حدود ۱۴۰ هزار ویزای مهاجرتی برای افراد غیر‌شهروند (و همسران و فرزندان آن‌ها) که بر اساس مهارت‌های شغلی خود به دنبال مهاجرت هستند، صادر می‌شود. اگر ترکیب ایده‌آلی از مهارت، تحصیل و تجربه کاری دارید و در سایر موارد هم واجد شرایط شناخته می‌شوید، شرایط برای اقامت دائم شما در ایالات متحده فراهم است.

نیروی کار دائمی در آمریکا - ویزا‌های مبتنی بر استخدام

ویزا‌های مبتنی بر استخدام

در سال مالی ۲۰۲۱ تعداد غیرمعمول و بسیار زیادی از ویزا‌های مهاجرتی مبتنی بر اشتغال وجود داشت. علی‌رغم، محدودیت‌های ایجاد‌شده به دلیل بیماری همه‌گیر کرونا، سازمان مهاجرت و شهروندی آمریکا (USCIS) توانست فرآیند پردازش درخواست‌ها را افزایش دهد و بیش از ۱۷۵ هزار درخواست تعدیل وضعیت مبتنی بر اشتغال را تایید کند. در‌حالی‌که تعداد پرونده‌های رسیدگی‌شده ۵۰ درصد بیشتر از حجم کاری معمول سازمان مهاجرت بود، در پایان سال ۲۰۲۱، ۶۵ هزار ویزای مبتنی بر اشتغال بدون‌استفاده باقی مانده بود. برای اینکه ویزا‌ها بدون استفاده نمانند، سازمان مهاجرت و شهروندی گام‌های اساسی به‌منظور اطمینان از تخصیص درست ویزا‌های مهاجرتی در سال‌های آینده برداشته است.

گواهی کار

برخی از اولویت‌های ویزای مهاجرتی شما را ملزم می‌کند که قبل از ثبت درخواست، از یک کارفرمای آمریکایی پیشنهاد شغلی داشته باشید که حامی شما محسوب می‌شود. در برخی از دسته‌های ویزا، قبل از اینکه کارفرمای ایالات متحده بتواند درخواست مهاجرت را به سازمان مهاجرت آمریکا ارسال کند، باید گواهی کار تایید‌شده از وزارت کار (DOL) دریافت کند. گواهی کار DOL موارد زیر را تأیید می‌کند:

  • در آمریکا، نیروی کار واجد شرایط و دارای میل و رغبت برای اشتغال در موقعیت شغلی مورد‌نظر با دستمزد پیشنهادی وجود ندارد.
  • استخدام یک نیروی کار خارجی بر دستمزد و شرایط کاری کارگران آمریکایی شاغل در وضعیتی مشابه تاثیر منفی نخواهد داشت.

اطلاعات مالیاتی فدرال آمریکا

افراد غیرشهروند شاغل در ایالات متحده ممکن است دارای تعهد مالیاتی به این کشور باشند.

دسته‌بندی‌های ترجیحی ویزای نیروی کار دائمی در آمریکا

دسته‌بندی‌های ترجیحی ویزای نیروی کار دائمی در آمریکا

اولویت‌ها توضیحات کلی گواهی کار مورد نیاز است؟
 EB-1 این اولویت برای افراد دارای توانایی فوق‌العاده در علوم، هنر، آموزش، تجارت، یا ورزش، اساتید یا محققین برجسته و مدیران چند ملیتی است. خیر
 EB-2 این اولویت برای افرادی است که عضو حرفه‌های دارای مدرک پیشرفته هستند یا برای افرادی که توانایی استثنایی در هنر، علوم یا تجارت دارند. بله، مگر اینکه متقاضی بتواند معافیت منافع ملی (گواهی کار) را دریافت کند.
 EB-3 این اولویت برای متخصصان، کارگران ماهر و سایر کارگران محفوظ است. بله
 EB-4 این اولویت برای «مهاجران خاص» محفوظ است که شامل برخی از نیروهای مذهبی، کارمندان شغل‌های خدمات خارجی آمریکا، کارمندان بازنشسته سازمان‌های بین‌المللی، خردسالان غیرشهروند تحت حمایت دادگاه در آمریکا و سایر طبقات غیرشهروندان است. خیر
 EB-5 این اولویت برای سرمایه‌گذاران تجاری است که 1.8 میلیون دلار یا 900000 دلار (اگر سرمایه‌گذاری در یک منطقه شغلی هدفمند انجام شود) در یک شرکت تجاری جدید که حداقل 10 کارگر تمام‌وقت آمریکایی را استخدام می‌کند، سرمایه‌گذاری کرده‌اند. خیر

نیروی کار دائمی در آمریکا -

هشدار: در ۲۲ مارس ۲۰۲۳، وزارت امور خارجه آمریکا بولتن ویزای آوریل ۲۰۲۳ و PDF اعلامیه ثبت فدرال را منتشر کرد که در آن‌ها تغییرات خاصی در تاریخ اقدام نهایی و تاریخ تشکیل پرونده برای چهارمین دسته‌بندی ویزای مهاجرتی ترجیحی مبتنی بر شغل توضیح داده شده است.

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به آمریکا

منبع: uscis.gov

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها