مشاغل مورد نیاز کانادا

293
مشاغل مورد نیاز کانادا

مشاغل مورد نیاز کانادا، موقعیت‌های مناسبی برای  افرادی که به دنبال مهاجرت به کانادا هستند، ایجاد کرده است. طبق گفته Randstad Canada، غول منابع انسانی، در کانادا فرصت‌های شغلی مختلفی برای هر فرد ماهر وجود دارد و می‌توانند امیدوارانه برای کار کردن در کانادا از برنامه‌های مهاجرتی متناسب با شرایط خود اقدام کنند. با افزایش آمار بازنشستگان، نیاز به نیروی کار ماهر در کانادا نیز افزایش یافته است و تقاضای زیادی برای کارگران در بخش‌های فناوری، مراقبت‌های بهداشتی و خدمات حرفه‌ای وجود دارد. در این مقاله مشاغل مورد نیاز کانادا را معرفی می‌کنیم.

سیستم ملی طبقه‌بندی مشاغل کانادا

در این سیستم ملی طبقه بندی مشاغل تقریبا 30 هزار عنوان شغلی در 500 گروه شغلی سازماندهی شده‌اند که 6 سطح مهارت و 10 گروه بزرگ شغلی را شامل می‌شود. اداره آمار و سازمان اشتغال و توسعه اجتماعی کانادا به واسطه این سیستم همکاری دو جانبه و سازمان‌دهی شده‌ای دارند که به دلیل اثرات مثبت در عملکرد هر دو سازمان، این همکاری ادامه‌دار است.

ناک (NOC) که کوتاه شده عبارت National Occupation Classification نوعی مکانیزم کدگذاری‌ست و طبق این مکانیزم برای هر عنوان شغلی یک کد مشخص شده است. طبق ساختار منظمی که ناک ایجاد کرده است، فعالیت‌های شغلی گسترده در کانادا طبقه‌بندی شده‌اند. در این سیستم هر شغل دارای اطلاعاتی شامل شرح وظایف، مهارت‌های مورد نیاز و سایر اطلاعات مورد نیاز است که درک روشنی در خصوص هر شغل ارائه می‌کند.

با توجه به اینکه این سیستم اطلاعات کاملی در خصوص هر شغل ارائه می‌کند، اداره مهاجرت کانادا با استفاده از این سیستم برنامه‌ریزی‌های مهاجرتی را انجام می‌دهد. تحلیل بازار کار، پیش بینی آینده شغل‌ها و تامین نیروی کار مورد نیاز بازار از جمله مواردی هستند که اداره مهاجرت آن‌ها را ارزیابی می‌کند تا در خصوص برنامه‌های مهاجرتی تصمیمات دقیق‌تر و آگاهانه‌تری اتخاذ کند.

سیستم ملی طبقه‌بندی مشاغل ابتدا در سال 1992 ویرایش و مورد استفاده قرار گرفت. پس از 10 سال یک بازنگری بزرگ و اساسی در خصوص سیستم طبقه‌بندی انجام گرفت و گروه‌های شغلی و اطلاعات آن‌ها به‌روز شد. به روز رسانی‌های بعدی در سال‌های 2011 و 2016 توسط اداره مهاجرت کانادا ارائه شدند. مشاغل مورد نیاز کانادا طبق این سیستم مشخص می‌شوند.

مشاغل مورد نیاز کانادا

مشاغل مورد نیاز کانادا با توجه به شرایط کشور اعلام می‌شوند. صنعت‌هایی که در حال بزرگ‌تر شدن هستند و به کارکنان ماهر بیشتری نیاز پیدا می‌کنند، از جمله صنعت بهداشت که به دکترها و پرستاران نیاز جدی دارد. در ادامه 20 شغل از مشاغل مورد نیاز کانادا را معرفی می‌کنیم.

توسعه دهنده‌ (Developer)

توسعه دهندگان از مشاغل مورد نیاز کانادا هستند که در سازمان‌های مختلف در موقعیت‌های شغلی کوچک، متوسط، شرکت‌های بزرگ و دولت‌ها کار می‌کنند. پاندمی کووید 19 در افزایش فرصت‌های شغلی دولوپرها تاثیر بسزایی داشت. آن‌ها بر اساس سطح موقعیت شغلی، می‌توانند سالانه 68000 دلار تا 155000 دلار درآمد کسب کنند.

مدیر منابع انسانی

اولین قدم برای یافتن افراد مناسب برای مشاغل مختلف در زمان کمبود نیروی کار، استخدام یک مدیر منابع انسانی خوب است تا تصمیمات هدفمند در خصوص استخدام نیروی کار را اجرایی کند. مدیران منابع انسانی که از مشاغل مورد نیاز کانادا هستند، به شرکت‌ها کمک می‌کنند تا با چالش‌های محدودیت بودجه و تغییر انتظارات کارکنان روبرو شده و برای حل آن‌ها برنامه‌ریزی کنند. همچنین به شیوه‌های جدید مانند کار از راه دور رسیدگی کنند. مدیران منابع انسانی می‌توانند درآمد بین 75000 تا 156000 دلار را کسب کنند.

مشاغل مورد نیاز کانادا - مهندس مکانیک

مهندس مکانیک

رشد در بخش انرژی‌های تجدیدپذیر باعث افزایش تقاضا در کانادا برای مهندسان مکانیک شده است. همچنین کارفرمایان در سایر صنایع STEM از جمله هوافضا، خودروسازی، تولید و زیست پزشکی نیز به آن‌ها نیاز دارند. مهندسان مکانیک به عنوان یکی از مشاغل مورد نیاز کانادا، بین 66000 تا 131000 دلار درآمد دارند.

وکیل مهاجرت کانادا

جوشکار

جوشکارهای کانادایی به سن بازنشستگی رسیده‌اند و کارگران جوان کمی برای جایگزینی آن‌ها وجود دارند. با کمبود جوشکار، این کارگران می‌توانند از 40000 تا 74000 دلار حقوق بگیرند.

حسابدار

با وجود افزایش کارکنان جدید در بخش حسابداری، هنوز نیاز قابل توجهی به حسابداران در کانادا وجود دارد. تقاضا برای موقعیت شغلی حسابداری آنقدر زیاد است که بخشی از سیستم اکسپرس انتری مهاجرت به کانادا است. حسابداران در کانادا سالانه از 61000 دلار تا 114000 دلار درآمد دارند.

مشاغل مورد نیاز کانادا - پرستار رسمی

پرستار رسمی

همه استان‌های کانادا نیاز جدی به پرستاران رسمی دارند و یکی از مشاغل پرتقاضا در این کشور است. بسیاری از استان‌ها در حال حاضر با بهبود عملکرد خود تلاش می‌کنند با سرعت بیشتری نیروی کار خارجی در این حوزه را استخدام کنند.

پرستاران رسمی در کانادا سالانه بین 68000 تا 94000 دلار بر اساس سطح موقعیت شغلی خود دریافت می‌کنند.

کارگر انبار

افزایش جمعیت کانادا و به دنبال آن افزایش تولید و بالا رفتن آمار خرید آنلاین نیاز به کارگران انبار را تشدید کرده است. کارگران انبار از 17 تا 29 دلار در ساعت یا از 33150 دلار تا 56550 دلار در سال بر اساس استاندارد 37.5 ساعت کار در هفته درآمد دارند.

نماینده خدمات مشتری

متخصصان خدمات مشتری امروزی باید بتوانند از خانه کار کنند، به اندازه کافی در فن‌آوری برای استفاده از پلت‌فرم‌های نرم‌افزاری شرکت مهارت داشته باشند و به اندازه کافی انعطاف‌پذیر باشند تا بتوانند برای مشتریان شرکت تجربه‌ای منحصر به فرد ایجاد کنند. این متخصصان سالانه بین 43000 تا 74000 دلار درآمد دارند.

راننده

رانندگی در کانادا یک شغل پرتقاضا است که با توجه به افزایش تولید و خرید آنلاین و با هدف تکمیل زنجیره تامین، فرصت‌های شغلی خوبی برای مهاجران ماهر فراهم شده است. رانندگان بر اساس موقعیت شغلی خود سالانه بین 42000 تا 65000 دلار درآمد دارند.

همکار فروش

یک همکار فروش خوب می‌تواند یک بیزینس را موفق کند. این جمله به خوبی اهمیت این شغل را نشان می‌دهد و از مشاغل مورد نیاز کانادا نیز هست. همکاران فروش در کانادا از 46000 دلار تا 84000 دلار درآمد دارند.

معاون اداری

مسئولیت‌های این افراد و جزئیات بی‌شمار در وظایف آن‌ها، در طول سال‌ها بسیار گسترش یافته و پیشرفته‌تر شده است. امروز نیز مانند همیشه، تقاضای زیادی برای این موقعیت شغلی وجود دارد. میزان حقوق آنها بر اساس سطح موقعیت شغلی از 47000 تا 99000 دلار متغیر است.

تحلیلگر تجاری

با توجه به اینکه فناوری رایانه و هوش مصنوعی استفاده از داده‌های بزرگ را برای افزایش سودآوری کسب و کارها ممکن می‌سازد، نقش تحلیلگران تجاری در تقویت و رشد کسب و کارها اهمیت بیشتری پیدا کرده است. آن‌ها بین 62000 تا 142000 دلار درآمد دارند.

ناظر تولید

با افزایش شدید تقاضا برای خرید آنلاین، بازار رقابتی بدون سابقه، کاهش حاشیه سود و تقاضای فزاینده مشتری نیاز به ناظران تولید نیز بیشتر از قبل شده است. آن‌ها از 53000 دلار تا 114000 دلار درآمد دارند.

هماهنگ‌کننده بازاریابی دیجیتال

با ظهور تجارت الکترونیک، تقریباً هر شرکتی اکنون به یک هماهنگ کننده بازاریابی دیجیتال در تیم خود برای کمک به پروژه‌های مهم نیاز دارد. این کارشناسان سالانه از 62000 دلار تا 122000 دلار درآمد دارند.

مدیر پروژه ساخت و ساز

مدیران پروژه‌های ساختمانی برای بخش ساخت و ساز و کمک به افزایش رونق صنعت عظیم مسکن در سراسر کانادا بسیار مورد نیاز هستند. این مدیران پروژه سالانه از 61000 دلار تا 150000 دلار درآمد دارند.

مهندس نفت

وظایف آن‌ها شامل تجزیه و تحلیل هزینه حفاری و تولید، نظارت و ارزیابی عملکرد است. با افزایش تقاضای نفت و گاز، موقعیت‌های شغلی مهندسی نفت به طور پیوسته افزایش می‌یابد. آن‌ها به طور سالانه حدود 100 هزار دلار کانادا درآمد کسب می‌کنند.

مدیر فناوری اطلاعات

مدیران فناوری اطلاعات بر فعالیت‌های رایانه‌ای سازمان نظارت می‌کنند. عملیات‌های مرتبط با کامپیوتر را برنامه ریزی، هماهنگ و هدایت می‌کنند و از داده‌ها محافظت می‌کنند. مدیران IT باید سیستم‌های پیچیده را با پیشرفت فناوری مدیریت کنند. یک مدیر IT در ابتدای فعالیت شغلی خود می‌تواند حدود 95 هزار دلار کانادا درآمد سالیانه داشته باشد. با کسب تجربه و بهبود مهارت‌های خود این عدد به حدود 140 هزار دلار در سال می‌رسد.

مدیر مالی

مدیران مالی به تجزیه و تحلیل و تهیه گزارش‌های مالی برای یک سازمان می‌پردازند. وظایف آنها توسعه استراتژی‌های مالی، مدیریت سرمایه گذاری و پیروی از مقررات مالی است. آنها با رشد سازمان‌ها، پیچیدگی‌های عملیات مالی را مدیریت می‌کنند و فرصت‌های رشد مالی را ایجاد می‌کنند. مدیران مالی بین حدود 100 هزار تا 200 هزار دلار کانادا در سال درآمد دارند.

مشاغل مورد نیاز کانادا - دکتر

دکتر

پیری جمعیت و تغییر سیاست‌های مراقبت‌های بهداشتی، تقاضای پزشک در کانادا را افزایش داده است و نیاز این کشور به دکترها بیشتر از قبل شده است. دکترها در کانادا در کمترین مقدار حدود 80 هزار دلار کانادا درآمد دارند که با توجه به تخصص، تجربه و مهارت‌ها این مقدار به حدود 400 هزار دلار کانادا نیز می‌رسد.

داروساز

سلامت و بهداشت معیار مهمی در تعیین رفاه مردم است. داروسازها به عنوان عضو مهمی از جامعه سلامت، با تولید داروهای مؤثر، نقش کلیدی در افزایش رفاه بهداشتی و سلامتی مردم ایفا می‌کنند. در کشور کانادا نیز شغل داروساز مورد تقاضاست و فرصت‌های شغلی خوبی برای آن وجود دارد. داروسازها در کانادا از حدود 50 هزار دلار کانادا تا حدود 150 هزار دلار کانادا درآمد سالانه دارند.

منبع1

منبع2

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها