مجوز کاری IEC: فرصتی طلایی برای کسب تجربه کاری در کانادا

28
مجوز کاری IEC

منبع: cicnews.com

مجوز کاری IEC توسط اداره مهاجرت کانادا و در استخر تجربه بین المللی IEC در سال 2024 افتتاح شده است. برنامه IEC یکی از روش‌های دریافت مجوز کار است که به جوانان شهروند کشورهایی که در قرارداد دوجانبه Youth mobility arrangement حضور دارند، اجازه می‌دهد تا به طور موقت در کانادا اقامت داشته باشند و کار کنند. ظرفیت پذیرش امسال، به حدود 90000 متقاضی از بیش از 30 کشور این امکان را می‌دهد که تجربه کاری کانادایی به دست آورند. همه واجدین شرایط و علاقمندان می‌توانند یک پروفایل IEC را به اداره مهاجرت ارسال کنند.

دریافت مجوز کاری IEC

نحوه دریافت مجوز کاری IEC

اتباع کشورهایی که در قراردادهای دوجانبه نام برده شده‌اند و کسانی که در محدوده سنی 18 تا 35 قرار دارند، واجد شرایط مجوز کاری IEC هستند که مشابه برنامه‌های سیستم مدیریت اکسپرس انتری کانادا IEC بر روی یک سیستم نامزد/متقاضی کار می‌کند.

حتما بخوانید: اکسپرس انتری چیست

افراد علاقه‌مند می‌توانند، در صورت دارا بودن همه شرایط اولیه، یک پروفایل نامزدی به IRCC ارسال کنند. در این مرحله آنها نامزد هستند. اگر دپارتمان یک نامزد را انتخاب کند، از او دعوت می‌شود تا برای بررسی دریافت مجوز کار درخواست دهد و پس از ارسال این درخواست، وضعیت نامزد به متقاضی تغییر می‌یابد که یک قدم به دریافت مجوز کار نزدیک‌تر می‌شود.

تحت این برنامه متقاضیان ممکن است مجوز کار را از طریق یکی از سه جریان زیر دریافت کنند:

جریان تعطیلات کاری که مجوز کار آزاد (OWP) را تا دو سال اعطا می‌کند و به دارندگان این امکان را می‌دهد تا برای اکثر کارفرمایان کانادایی در بیشتر صنایع کار کنند.

جریان حرفه‌ای جوان که مجوز کار مخصوص کارفرما یا بر اساس LMIA را برای افرادی که جاب آفر دارند و قصد دارند با یک کارفرما در کانادا کار کنند، صادر می‌کند.

جریان کارآموزی تعاونی بین المللی که به شهروندان کشورهای توافق‌نامه که در برنامه های تحصیلات تکمیلی در کشور خود ثبت نام کرده‌اند، اجازه می‌دهد وارد کانادا شوند و برای یک شرکت کانادایی خاص کارآموزی یا کار کنند. متقاضیان باید قبل از درخواست، قرارهای تعاونی را انجام دهند.

حتما بخوانید: ورک پرمیت کانادا چیست و چه انواعی دارد؟ + نحوه تمدید

شرایط دریافت مجوز کاری IEC

شرایط دریافت مجوز کاری IEC

داوطلبانی که تحت IEC درخواست ارسال می‌کنند، باید:

  • شهروند/دارنده پاسپورت یکی از 35 کشوری باشند که با کانادا تفاهم‌نامه دارند.
  • داشتن پاسپورت معتبر برای اقامت در کانادا
  • محدوده سنی 18 تا 35 سال
  • هنگام ورود به کانادا معادل 2500 دلار کانادا داشته باشند.
  • قادر به گرفتن بیمه درمانی در مدت اقامت خود باشند.
  • تهیه بلیط خروج از کانادا در پایان مدت اقامت
  • همراه نبودن افراد وابسته
  • پرداخت هزینه‌های لازم

مجوز کاری IEC کانادا

نتایج سودمند مجوز کاری IEC برای کانادا

مجوز کاری IEC به کانادا کمک می‌کند که کمبود نیروی کار را برطرف کند که همچنان بسیاری از صنایع این کشور، از جمله تجارت عمده و خرده فروشی، تولید، ساخت و ساز و غیره را تحت تاثیر قرار داده است. موافقت نامه‌های دوجانبه‌ای را که کانادا با کشورهای IEC منعقد می‌کند، در جذب نیروی کار جوان به بخش‌های کلیدی سودمند است و به جوانان خارجی فرصت کسب تجربه کاری بین المللی را می‌دهد.

دارندگان مجوز کاری IEC، بعد از به دست آوردن مقدار کافی تجربه کاری، واجد شرایط دریافت اقامت دائم کانادا می‌شوند و به عنوان نیروی کار دراز مدت به صنایع کانادا اضافه می‌شوند.

برنامه جذب نیروی کار ماهر با مجوز کاری IEC ثابت مانده است و نشان دهنده نقش مهمی است که آن‌ها در اقتصاد کانادا دارند. انتظار می‌رود که در سال 2024 فنلاند در فهرست کشورهای توافق‌نامه گنجانده شود و هر دو کشور توافق‌نامه جدید خود را در سال آینده تصویب کنند.

نظر نهایی

جذب نیروی کار جوان و متخصص یکی از اهداف دولت کانادا در ارائه انواع برنامه‌های مهاجرتی است تا بتواند نیاز به نیروی انسانی درصنایع مختلف را تامین کند. مجوز کاری IEC یکی از این برنامه‌هاست که طبق یک توافق‌نامه با تعدادی از کشورها، افراد متخصص این کشورها می‌توانند مجوز کاری دریافت کرده و در تجربه کار کانادایی در این کشور به دست آورند.

حتما بخوانید: وکیل مهاجرت

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها