نتایج اولین قرعه‌کشی PNP در 4 استان‌ کانادا

42
نتایج اولین قرعه‌کشی PNP در 4 استان‌ کانادا

منبع: cicnews.com

چهار استان کانادا از متقاضیان دعوت کرده‌اند برای برنامه مهاجرتی نامزدی استانی درخواست دهند. همه استان‌ها و مناطق کانادا به جز کبک و نوناووت دارای یک برنامه نامزد استانی (PNP) هستند. از طریق PNP، دولت‌های استانی می‌توانند متقاضیان واجد شرایط را انتخاب کنند تا نیازهای استان به نیروی انسانی را تامین کنند و یا با سرمایه‌گذاری به اقتصاد استان کمک کنند.

متقاضیان PNP بر اساس نیازهای استان انتخاب می‌شوند و اکثر استان‌ها با برگزاری قرعه‌کشی‌هایی، متقاضیان مشاغل خاص را انتخاب می‌کنند تا نیاز استان به نیروی انسانی را تامین کنند. به عنوان مثال، استان آلبرتا مسیر مهاجرت اختصاصی برای دعوت از متقاضیان مشاغل پزشکی و بهداشتی ایجاد کرده است و استان انتاریو که به طور خاص، نیروی کار متخصص و مسلط به زبان فرانسه را به اشتغال و زندگی در این استان، دعوت می‌کند.

اکثر PNPها دارای برنامه‌هایی برای فارغ التحصیلان بین المللی هستند تا دانشجویان خارجی را به کار و زندگی در استان تشویق کنند.متقاضیان انتخاب شده در برنامه مهاجرت استانی به کانادا، برای دریافت اقامت دائم به اداره مهاجرت کانادا (IRCC) معرفی می‌شوند.

برنامه نامزدی استانی به متقاضیان اقامت دائم نمی‌دهد، اما در سیستم اکسپرس انتری علاوه بر امتیاز اصلی، 600 امتیاز CRS به مجموع امتیازات متقاضی اضافه می‌شود که شانس انتخاب شدن را افزایش می‌دهد.

اولین قرعه‌کشی PNP در 4 استان‌ کانادا

نتایج اولین قرعه‌کشی PNP در 4 استان‌ کانادا

استان انتاریو

در 18 ژانویه، استان انتاریو از 984 متقاضی در سیستم اکسپرس انتری دعوت کرد. این افراد نیروی کار متخصص و مسلط به زبان فرانسه بودند. این قرعه کشی عمومی بود و هیچ شغلی مشخص نشده بود.تمام متقاضیان موجود سیستم اکسپرس انتری که حداقل امتیاز سیستم رتبه‌بندی جامع، یعنی بین 317 تا 469 را داشتند، در این قرعه‌کشی حضور داشتند.

استان بریتیش کلمبیا

در 16 ژانویه، استان بریتیش کلمبیا بیش از 193 متقاضی را از برنامه‌های نیروی کار فنی ماهر و فارغ‌التحصیلان بین‌المللی BC PNP دعوت کرد. متقاضیان در پنج قرعه کشی جداگانه دعوت شدند که در هر کدام، شغل خاصی مدنظر قرار داشت. بیشترین قرعه کشی مربوط به 91 متقاضی در مشاغل فنی بود که دارای حداقل امتیاز 103 بودند.

این استان همچنین از 20 داوطلب در مشاغل ساختمانی با حداقل امتیاز 75 نیز دعوت کرد. متقاضیان در سه قرعه کشی شغلی دیگر، همگی به حداقل نمره 60 نیاز دارند تا در قرعه‌کشی حضور داشته باشند.

  •  مراقبت از کودکان: 53 متقاضی
  •  بهداشت و درمان: 29 متقاضی
  •  مراقبت‌های دامپزشکی: کمتر از پنج متقاضی

استان آلبرتا

استان آلبرتا اخیراً نتایج سه قرعه کشی برنامه مهاجرتی مزیت آلبرتا (AAIP) را که در ماه ژانویه برگزار شده، منتشر کرده است. این استان دو قرعه کشی برای دو برنامه مشاغل حوزه مراقبت‌های بهداشتی و جاب آفر آلبرتا برگزار کرد.

اولین قرعه کشی در تاریخ 2 ژانویه برگزار شد و از 42 متقاضی با حداقل امتیاز 309 دعوت شد. دومین قرعه کشی در تاریخ 16 ژانویه انجام شد. در این قرعه کشی افراد دارای جاب آفر و واجد شرایط در حوزه کشاورزی انتخاب شدند. تعداد آن‌ها 44 نفر  بود که برای حضور در قرعه‌کشی، حداقل امتیاز 312 نیاز داشتند.

نتایج اولین قرعه‌کشی PNP - پرنس ادوارد

جزیره پرنس ادوارد

جزیره پرنس ادوارد از 134 متقاضی اکسپرس انتری، در برنامه‌های نیروی فنی ماهر و نیروی کار بحرانی (Critical Workers) در PEI PNP در 18 ژانویه دعوت کرد. متقاضیان برای حضور در قرعه کشی به حداقل امتیاز 65 نیاز داشتند. این اولین قرعه کشی اکسپرس انتری برای PEI در سال 2024 بود. این استان در سال 2013، بین ماه‌های فوریه تا دسامبر، به 2199 متقاضی دعوت‌نامه ارسال کرده بود.

نظر نهایی

برنامه نامزد استانی در واقع برنامه مهاجرت استانی است که متقاضیان باید تنها در استان پذیرنده، به کار مشغول شوند و زندگی کنند. آن‌ها اگر تصمیم بگیرند که در استان دیگری کار و یا زندگی کنند، باید مسیر مهاجرتی خود را تغییر دهند. با این حال مهاجرت استانی مزایایی به متقاضی می‌دهد تا هم نیروی انسانی مورد نیاز استان تامین شود و هم به توسعه اقتصاد استان از طریق سرمایه‌گذاری خارجی کمک شود. در این مقاله، گزارش نتایج اولین قرعه‌کشی PNP در 4 استان‌ کانادا را مرور کردیم.

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها