آیا طلاق تعهد مالی ویزای اسپانسرشیپ را لغو می‌کند؟

72
آیا طلاق تعهد مالی ویزای اسپانسرشیپ را لغو می‌کند؟

منبع: cicnews.com

افرادی که مقیم دائم یا شهروند کانادا هستند، می‌توانند با اتباع خارجی، خارج از کانادا ازدواج کنند و آن‌ها را به کانادا دعوت کنند. همسران آن‌ها اقامت دائم کانادا را دریافت می‌کنند که باعث شده این مسیر مهاجرتی، مورد سوء استفاده قرار بگیرد. در این مقاله بیشتر درباره این ویزای اسپانسرشیپ و تعهدات آن بدانید.

ویزای اسپانسرشیپ

آیا طلاق تعهد مالی ویزای اسپانسرشیپ را لغو می‌کند؟

وقتی موافقت می‌کنید که از فردی با عنوان اسپانسر حمایت کنید، تعهدی امضا می‌کنید که به معنای حمایت مالی و تامین نیازهای اساسی همسر یا شریک زندگی و فرزندان تحت تکفل خود است. نیازهای اساسی عبارتند از:

  • غذا، سرپناه، پوشاک و سایر نیازهای زندگی روزمره
  • و مراقبت‌های دندانی، مراقبت ‌های چشمی و سایر نیازهای بهداشتی که تحت پوشش خدمات بیمه عمومی نیستند.

علاوه بر این، قبل از امضای تعهد، باید اطمینان حاصل کنید که شخصی که از او حمایت می‌کنید، از دولت درخواست کمک مالی نخواهد کرد. اگر فرد در کانادا کمک‌های اجتماعی دریافت کند، نمی‌تواند کمک مالی از فرد دیگر دریافت کند و هر آنچه به او از طرف فرد دیگر کمک شده است، به فرد حمایت کننده برگشت داده خواهد شد.

مدت تعهد برای همسر یا شریک زندگی 3 سال از روزی است که شخص مورد حمایت اقامت دائم دریافت کرده است. طول مدت تعهد برای ساکنان کبک با طول مدت تعهد در سایر استان‌های کانادا متفاوت است.

مهم‌تر از همه، مسئولیت حمایت از متقاضی در دوره تعهد، حتی اگر وضعیت شما تغییر کند، بر عهده شماست.

این تعهد لغو نمی‌شود، حتی اگر:

  • طلاق بگیرید، از هم جدا زندگی کنید یا رابطه‌تان با فرد مورد حمایت از بین رود.
  • شما یا شخص مورد حمایت به استان یا کشور دیگری مهاجرت کنید.
  • فرد اسپانسر شده شهروند کانادا شود.
  • مشکلات مالی دارید.

عواقب ازدواج صوری - ویزای اسپانسرشیپ

عواقب دریافت ویزای اسپانسرشیپ از طریق ازدواج صوری

هنگام درخواست برای حمایت از همسر یا شریک زندگی خود، رابطه شما توسط یک افسر مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) ارزیابی می‌شود. افسر باید رابطه واقعی بین زوجین را تایید کند.

برای اثبات یک رابطه واقعی، متقاضیان باید مدارک خاصی را به عنوان مدرک اثبات رابطه ارائه کنند. مدارک می‌تواند شامل دعوت‌نامه مراسم عروسی، اثبات مالکیت مشترک ملک مسکونی یا سایر اسنادی باشد که نشان می‌دهد متقاضی و حامی مالی در یک خانه زندگی می‌کنند یا دارای حساب‌های مشترک هستند. مانند صورتحساب‌های تلفن همراه، فرم‌های مالیاتی.

ازدواجی که واقعی نباشد یا اساساً به منظور کسب هر موقعیت یا امتیازی منعقد شده باشد، رد خواهد شد.

افسران IRCC برای تشخیص درخواست‌های واقعی مهاجرت آموزش دیده‌اند. ممکن است شرایطی وجود داشته باشد که یک شهروند یا مقیم دائم کانادا قربانی تقلب در ازدواج شود. تقلب در ازدواج زمانی رخ می‌دهد که فرد پس از دریافت اقامت دائم ازدواج یا رابطه خود را ترک کرده و پایان دهد و اساساً فقط از اسپانسر برای مهاجرت به کانادا استفاده می‌کند.

ازدواج صوری

اگر قربانی تقلب در ازدواج هستید، باید با IRCC تماس بگیرید و وضعیت را توضیح دهید. اگر چه شما همچنان در قبال تعهد شخصی که داده‌اید، مسئولیت خواهید داشت، اما عواقب دیگری برای شخص حمایت شده وجود خواهد داشت و IRCC مسئول تعیین نحوه برخورد با کلاهبرداری خواهد بود.

IRCC می‌تواند:

  • آنها را به جرم متهم کند.
  • آنها را به مدت 5 سال از ورود به کانادا ممنوع کند.
  • آنها را از کانادا اخراج کند.
  • وضعیت اقامت دائم یا شهروندی کانادا را از آن‌ها سلب کند.

نظر نهایی

دولت کانادا اطلاعاتی در مورد تقلب در ازدواج برای مهاجرت به این کشور ارائه می‌دهد. آنها توصیه می‌کنند هنگام ازدواج با فردی و حمایت مالی از او برای آمدن به کانادا مراقب باشید، به خصوص اگر به تازگی آشنا شده‌اید، مثلا افرادی که می‌خواهند سریع ازدواج کنند، قبلاً بارها ازدواج کرده‌اند یا اطلاعات زیادی در مورد سوابق خود به اشتراک نگذاشته‌اند. کانادا قوانین سختگیرانه‌ای درباره ازدواج با اتباع خارجی و دادن اقامت دائم به آن‌ها دارد و افسران آموزش دیده می‌توانند واقعی یا صوری بودن ازدواج را تشخیص دهند.

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها