ویزای غیر مهاجرتی L-1A؛ انتقال درون شرکتی

75
ویزای غیر مهاجرتی L-1A

در دنیای امروز، بسیاری از شرکت‌ها به دنبال گسترش فعالیت خود به بازارهای جهانی هستند. ایالات متحده، به عنوان بزرگترین اقتصاد جهان، فرصت‌های بی‌نظیری برای کسب و کارهای بین‌المللی ارائه می‌دهد.

یکی از راه‌های ورود به بازار آمریکا، ایجاد شعبه در این کشور است. این کار به شرکت‌ها امکان می‌دهد تا به طور مستقیم با مشتریان و شرکای تجاری خود در ایالات متحده ارتباط برقرار کرده و از مزایای حضور در این بازار پر رونق بهره‌مند شوند.

ویزای غیر مهاجرتی L-1A (ویزای انتقال درون شرکتی) به عنوان ابزاری کارآمد، به شرکت‌های بین‌المللی اجازه می‌دهد تا کارکنان متخصص و کلیدی خود را به شعبه یا شرکت تابعه خود در ایالات متحده منتقل کنند. این ویزا به طور خاص برای مدیران، مدیران ارشد و کارکنان دارای تخصص و دانش منحصر به فرد طراحی شده است.

در این مقاله، به بررسی شرایط دریافت ویزای L-1 برای انتقال کارکنان به این کشور می‌پردازیم. همچنین، مدت اقامت، شرایط همراهی خانواده، مراحل و مدارک لازم برای اخذ این ویزا را نیز شرح خواهیم داد.

ویزای غیر مهاجرتی L-1A؛ انتقال درون شرکتی

افرادی که قصد دارند در آمریکا سرمایه گذاری کرده و شرکت خود را توسعه دهند، باید از طریق برنامه انتقال درون شرکتی آمریکا اقدام کنند.

ویزای غیر مهاجرتی L-1A به یک کارفرمای آمریکایی این امکان را می‌دهد تا یک مدیر اجرایی را از یکی از دفاتر خارجی وابسته به شرکت خود به یکی از دفاتر آن در ایالات متحده منتقل کند.

این طبقه‌بندی همچنین یک شرکت خارجی که هنوز دفتر نمایندگی در آمریکا ندارد را قادر می‌سازد تا یک مدیر را با هدف تأسیس شعبه، به ایالات متحده بفرستد.

کارفرما باید فرم I-129 درخواست استخدام نیروی کار غیرمهاجر، با پرداخت هزینه را، از طرف کارمند ارسال کند.

ویژگی‌ها و الزامات ویزای غیر مهاجرتی L-1A  

ویژگی‌ها و الزامات ویزای غیر مهاجرتی L-1A  

کارفرمای آمریکایی باید برای دریافت ویزای غیر مهاجرتی L-1A، شرایط زیر را دارا باشد:

 • یک رابطه واجد شرایط با یک شرکت خارجی (شرکت مادر، شعبه، شرکت تابعه یا وابسته که در مجموع به عنوان سازمان‌های واجد شرایط نامیده می‌شوند) داشته باشد.
 • در حال حاضر به عنوان یک کارفرما در ایالات متحده و حداقل در یک کشور دیگر به طور مستقیم یا از طریق یک سازمان واجد شرایط برای مدت اقامت ذینفع در ایالات متحده به عنوان ال-1 تجارت کند.
 • کسب و کار باید ادامه‌دار باشد اما هیچ الزامی وجود ندارد که در سطح تجارت بین المللی مشغول باشد.

انجام تجارت به معنای ارائه منظم، سیستماتیک و مستمر کالاها و یا خدمات توسط یک سازمان واجد شرایط است که صرفاً شامل حضور یک نماینده یا دفتر سازمان واجد شرایط در ایالات متحده و خارج از کشور نمی‌شود.

متقاضی ویزای غیر مهاجرتی L-1A نیز باید واجد شرایط زیر باشد:

 • برای یک سازمان واجد شرایط در خارج از کشور، به مدت یک سال مداوم از سه سال قبل از ارسال درخواست ویزا، کار کرده باشد.
 • قصد او از مهاجرت به آمریکا، ارائه خدمات در مقام اجرایی یا مدیریتی برای شعبه‌ای از همان کارفرما یا یکی از سازمان‌های واجد شرایط آن، باشد.

ظرفیت اجرایی عموماً به توانایی کارمند برای تصمیم گیری در سطح بین المللی و بدون نظارت زیاد اشاره دارد.

ظرفیت مدیریتی عموماً به توانایی کارمند برای نظارت و کنترل بر کار کارکنان حرفه‌ای و مدیریت سازمان یا بخشی از آن و یا زیرمجموعه‌ای از سازمان اشاره دارد.

همچنین ممکن است به توانایی کارمند برای مدیریت یک عملکرد اساسی سازمان در سطح بالا، بدون نظارت مستقیم دیگران اشاره داشته باشد.

الزامات کارفرمای خارجی برای دریافت ویزای غیر مهاجرتی L-1A

برای کارفرمایان خارجی که به دنبال فرستادن کارمندی به ایالات متحده به عنوان مدیر اجرایی یا مدیر مسئول ایجاد یک دفتر جدید، هستند، باید الزامات زیر را رعایت کنند:

 • مکان فیزیکی برای دفتر جدید شرکت در آمریکا تهیه کرده باشد.
 • کارمند مورد نظر در مدت سه سال قبل از ارسال درخواست، به مدت یک سال مستمر به عنوان مدیر در شرکت مادر مشغول به کار بوده است.
 • دفتر مورد نظر ایالات متحده از یک موقعیت اجرایی یا مدیریتی ظرف مدت یک سال پس از تصویب درخواست پشتیبانی خواهد کرد.

مدت اقامت در ویزای غیر مهاجرتی L-1A

مدت اقامت در ویزای غیر مهاجرتی L-1A

کارمندان واجد شرایطی که برای تأسیس دفتر جدید وارد ایالات متحده می‌شوند، اجازه اقامت اولیه حداکثر یک سال را خواهند داشت. تمام کارکنان واجد شرایط دیگر حداکثر سه سال اجازه اقامت اولیه خواهند داشت. همه کارکنان L-1 می‌توانند تا حداکثر 7 سال ویزای غیر مهاجرتی L-1 را تمدید کنند.

وضعیت اقامت خانواده افراد دارای ویزای غیر مهاجرتی L-1A

خانواده فرد دارای ویزای غیر مهاجرتی L-1 می‌توانند او را همراهی کنند. همسر و فرزندان مجرد زیر 21 سال فرد، ویزای غیر مهاجرتی 2L- را می‌توانند دریافت کنند. در صورت تایید، معمولاً همان مدت اقامت کارمند به آن‌ها اعطا می‌شود.

اگر اعضای خانواده در ایالات متحده هستند و به دنبال تغییر وضعیت یا تمدید اقامت در برنامه ویزای غیر مهاجرتی 2L- هستند، می‌توانند به طور جمعی، با پرداخت هزینه، در فرمI-  539 درخواست تغییر وضعیت بدهند.

همسران دارندگان ویزای غیر مهاجرتی L-1 در وضعیت غیر مهاجر L-2S در نظر گرفته می‌شوند.

مدارک صادر شده توسط DSH مبنی بر چنین مجوز استخدامی که برای تکمیل فرم I-9  تأیید صلاحیت استخدام قابل قبول است، شامل فرم I-94 منقضی نشده است که باید با نمادی که وضعیت غیرمهاجر L-2S را منعکس می‌کند، ارائه دهید.

از 30 ژانویه 2022، USCIS و CBP شروع به صدور فرم I-94 با کد پذیرش جدید برای همسران دارندگان ویزای غیر مهاجرتی L-1 کردند.

Blanket Petitions

برخی از سازمان‌ها ممکن است روابط درون شرکتی مورد نیاز را قبل از ارائه درخواست‌های L-1 با ارائه یک درخواست عمومی ایجاد کنند.

شرایط دریافت گواهینامه L

 • متقاضی و هر یک از سازمان‌های واجد شرایط در تجارت یا خدمات تجاری مشغول باشند.
 • درخواست‌کننده دفتری در ایالات متحده داشته باشد که یک سال یا بیشتر سابقه فعالیت دارد.
 • خواهان دارای سه یا چند شعبه داخلی و خارجی، شرکت‌های تابعه و وابسته باشد.

متقاضی به همراه سایر سازمان‌های واجد شرایط یکی از معیارهای زیر را باید دارا باشد:

 • حداقل 10 تاییدیه L-1 را در دوره 12 ماهه قبلی دریافت کرده باشد.
 • دارای شرکت‌های تابعه یا وابسته در ایالات متحده با مجموع فروش سالانه حداقل 25 میلیون دلار؛ یا نیروی کار آمریکایی با حداقل 1000 کارمند داشته باشد.

تأیید درخواست عمومی L تضمین نمی‌کند که متقاضی ویزای L-1A را دریافت کند. با این حال، این شرایط را برای کارفرما فراهم می‌کند تا کارمندان واجد شرایط را به سرعت و در زمان کوتاه به ایالات متحده منتقل کند، بدون اینکه نیازی به ارائه دادخواست فردی به USCIS باشد.

چه افرادی به ویزای غیر مهاجرتی L-1 نیاز دارند؟

در بیشتر موارد، پس از تأیید درخواست عمومی، کارفرما فقط باید فرم I-129S درخواست را بر اساس درخواست L Blanket تکمیل کند و آن را به همراه یک کپی از اعلامیه تأیید درخواست عمومی و سایر موارد مورد نیاز برای کارمند ارسال کند. کارمند نیز باید این مدارک را همراه درخواست ویزای L-1 به افسر کنسول ارائه کند.

شهروندان کانادایی که از الزامات ویزای L-1 معاف هستند، می‌توانند فرم تکمیل شده I-129S و مدارک مورد نیاز را به یک افسر گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده (CBP) در برخی از ایستگاه‌های ورودی در مرز میان ایالات متحده-کانادا ارائه دهند.

پر کردن اختیاری فرم I-129S با USCIS

اگر کارمند مورد نظر L-1 معاف از ویزا باشد، کارفرما می‌تواند فرم I-129S و مدارک مورد نیاز را به مرکز خدماتUSCIS که درخواست کلی را تأیید کرده است، ارسال کند ودیگر نیازی نیست آن‌ها را مستقیم به CBP ارسال کند.

 ویزای غیر مهاجرتی L-1B

ویزای غیر مهاجرتی L-1B برای کارفرمای آمریکایی این شرایط را فراهم می‌کند که یک کارمند حرفه‌ای با دانش تخصصی مرتبط با منافع سازمان را از یکی از دفاتر خارجی وابسته به سازمان به یکی از دفاتر خود در ایالات متحده منتقل کند.

این ویزا همچنین این امکان را به کارفرما می‌دهد که کارمند مورد نظر خود را برای انجام امور تاسیس شعبه در آمریکا، به این کشور بفرستد.

برای این کار کارفرما باید فرم I-129 درخواست برای یک کارمند غیرمهاجر را با پرداخت هزینه، از طرف کارمند ارسال کند.

قانون اصلاح ویزای L-1 در سال 2004

این قانون در سال 2004 در مورد تمام درخواست‌هایی که در تاریخ 6 ژوئن 2005 یا بعد از آن ثبت شده‌اند، اعمال می‌شود و به ویژه برای آن دسته از کارمندان L-1B که عمدتاً در محل کار یکی از کارفرمایان دیگر مستقر خواهند شد.

 • برای اینکه کارمند واجد شرایط ویزای غیر مهاجرتی L-1B باشد، کارفرما باید نشان دهد که:
 • کارمند اصولاً توسط کارفرمای غیر وابسته کنترل نخواهد شد و تحت نظارت نخواهد بود.
 • کار ارائه شده توسط کارمند به عنوان نیروی کار برای استخدام توسط کارفرمای غیر وابسته در نظر گرفته نمی‌شود.

برای کارفرمایان خارجی که به دنبال اعزام کارمندی با دانش تخصصی به ایالات متحده برای استخدام در شعبه جدید هستند، کارفرما باید نشان دهد که:

 • شعبه جدید در آمریکا، دارای مکان فیزیکی مشخص است.
 • کارفرما توانایی مالی برای جبران خسارت کارمند و شروع بیزینس در ایالات متحده را دارد.

اقامت ویزای غیر مهاجرتی L-1B

مدت اقامت ویزای غیر مهاجرتی L-1B

کارمندان واجد شرایطی که برای ایجاد شعبه جدید وارد ایالات متحده می‌شوند، اجازه اقامت اولیه حداکثر یک سال را خواهند داشت. تمام کارکنان واجد شرایط دیگر حداکثر سه سال اجازه اقامت اولیه خواهند داشت. همه کارمندان L-1B می‌توانند تا سقف مجموعا 5 سال، اقامت خود را تمدید کنند.

نظر نهایی

با توجه به الزامات و پیچیدگی‌های ویزای غیر مهاجرتیL-1  برای ایجاد شعبه در آمریکا، اخذ ویزای انتقال درون شرکتی فرآیندی پیچیده و زمان‌بر است که نیازمند دقت و توجه به جزئیات می‌باشد. با توجه به قوانین و مقررات دائماً در حال تغییر، توصیه می‌شود قبل از شروع فرآیند اخذ ویزا، با یک وکیل مهاجرت باتجربه در این زمینه مشورت کنید.

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به آمریکا

منبع: uscis.gov

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها