مهاجرت با اکسپرس انتری یا PNP؟ کدام بهتر است؟

11
مهاجرت با اکسپرس انتری یا PNP؟

مهاجرت با اکسپرس انتری یا PNP؟ کدام بهتر است؟ پاسخ را در اینجا بخوانید.

برنامه‌های مهاجرتی که توسط سیستم اکسپرس انتری و برنامه‌های استانی کانادا (PNP) مدیریت می‌شوند، دو مسیر بزرگ مهاجرتی کانادا برای مقیمان دائمی جدیدی است که هر ساله به کانادا می‌آیند.

در سال 2024، 220770 مهاجر جدید از 485000 مهاجری را که کشور پذیرفته است، از طریق این دو مسیر به کانادا آمده‌اند.

برای بسیاری از افرادی که به دنبال مهاجرت به کانادا هستند ممکن است یک سوال ساده پیش بیاید: آیا باید درخواست ویزای خود را تحت یکی از برنامه‌های اکسپرس انتری ارسال کنم یا از طریق PNP اقدام کنم؟

هر دو مسیر مزایای خاص خود را دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تصمیم گیری بین این دو مسیر، ادامه مطلب را دنبال کنید تا تفاوت‌ها را بشناسید.

مهاجرت با اکسپرس انتری

مهاجرت با اکسپرس انتری

اکسپرس انتری یکی از مسیرهای اصلی کانادا برای مهاجران اقتصادی است. اکسپرس انتری سه برنامه مهاجرتی را مدیریت می‌کند:

انتظار می‌رود در سال 2024، اکسپرس انتری برجسته‌ترین مسیر برای تازه واردان به کشور باشد. کانادا قصد دارد از طریق این برنامه‌ها پذیرای 110700 مقیم دائم باشد.

هر سه این برنامه‌ها دارای معیارها خاصی هستند. قبل از اینکه افراد بتوانند پروفایلی را در سیستم اکسپرس انتری ایجاد کنند، باید واجد شرایط برنامه مورد نظر خود باشند و الزامات را برآورده کنند.

هنگامی که فردی واجد شرایط باشد و مشخصات خود را تحت یکی از برنامه‌های اکسپرس انتری ارسال کند، به طور رسمی یک کاندید اکسپرس انتری است که یک پروفایل در استخر قرعه‌کشی دارد.

هنگامی که پروفایل‌ها به استخر اکسپرس انتری ارسال می‌شوند، به همه نامزدها امتیازات سیستم رتبه بندی جامع یعنی CRS بر اساس عوامل سرمایه انسانی، تجربه کاری و سایر ویژگی‌های آن‌ها، اختصاص داده می‌شود.

داوطلبان اکنون باید منتظر یک قرعه کشی اکسپرس انتری با حداقل امتیاز CRS که با امتیاز آن‌ها مطابقت دارد، باشند تا در صورت دریافت دعوتنامه، برای دریافت اقامت دائم درخواست ارسال کنند.

مهاجرت با اکسپرس انتری -

پروفایل اکسپرس انتری پس از ارسال موفقیت آمیز به مدت یک سال معتبر است و داوطلبان می‌توانند پس از انقضای تاریخ، مشخصات خود را دوباره ارسال کنند.

پس از دریافت ITA نامزدها به متقاضی تبدیل می‌شوند و باید ظرف 60 روز پس از دریافت دعوت، درخواست دریافت PR را به IRCC ارسال کنند. اگر این درخواست تایید شود، به تازه واردان کارت PR اعطا می‌شود و می‌توانند به طور دائم در کانادا زندگی و کار کنند.

استان‌های کانادا نیز می‌توانند از کاندیداهای واجد شرایط فدرال اکسپرس انتری دعوت کنند. این کار از مسیر جریان‌های ویژه برنامه نامزد استانی یا همان PNP که به عنوان جریان‌های بهبودیافته شناخته می‌شوند، انجام می‌شود.

برای دریافت نامزدی تحت یک جریان پیشرفته، افراد باید از استخر اکسپرس انتری فدرال یا از استخر استانی/منطقه‌ای کاندیداهای واجد شرایط دعوت شوند تا درخواست PNP پیشرفته را به استان ارسال کنند.

کاندیداهایی که نامزدی استانی دریافت می‌کنند، 600 امتیاز CRS اضافی کسب می‌کنند که شانس آن‌ها را برای دریافت ITA از اداره مهاجرت افزایش می‌دهد.

مهاجرت با اکسپرس انتری - برنامه‌های نامزد استانی کانادا (PNP)

برنامه‌های نامزد استانی کانادا (PNP)

PNP جریان‌هایی هستند که با اکسپرس انتری هماهنگ نیستند و توسط یک دولت استانی یا منطقه‌ای اداره می‌شوند. این جریان‌ها باید به طور جداگانه اعمال شوند و معیارهای واجد شرایط بودن خاص خود را داشته باشند.

این برنامه‌ها در ابتدا برای کمک به استان‌ها و مناطق کشور برای پاسخگویی مستقیم به چالش‌های جمعیتی و بازار کار محلی ایجاد شدند که به دولت‌های استانی و منطقه‌ای اجازه می‌دهند مهاجران واجد شرایط را برای اسکان و زندگی در حوزه قضایی خود دعوت کنند.

هر استان و منطقه‌ای در کانادا (به غیر از کبک و نوناووت که برنامه‌های مهاجرتی تخصصی خود را دارد) PNP خود را دارند، مانند برنامه استانی مانیتوبا.

واجد شرایط بودن می‌تواند بسته به برنامه‌ای که فرد درخواست می‌کند متفاوت باشد، اما اغلب شامل اقامت، تحصیل یا کار در یک استان، کار در یک حرفه مورد تقاضا یا داشتن شغل مطمئن در استان و یا داشتن عوامل سرمایه انسانی در یک استان است که می‌تواند برای اقتصاد محلی مفید باشد.

برنامه‌های استانی دومین مسیر بزرگ کانادا برای تازه واردان در سال جاری است و مزایای خوبی برای مهاجرت به کانادا، در سراسر کشور فراهم می‌کند.

اگرچه PNP به اندازه اکسپرس انتری در سال 2024، از نظر جذب مهاجران جدید آمار بالایی ندارد. اما پیش بینی می‌شود در سال های 2025 و 2026 از سایر مسیرهای مهاجرت پیشی بگیرد و به بزرگ‌ترین مسیر کانادا برای استقبال از تازه واردان به کشور تبدیل شوند.

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا

منبع: cicnews.com

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها