ویزای کار موقت آمریکا

7
ویزای کار موقت آمریکا

ویزای کار موقت آمریکا یکی از ویزاهای کاری این کشور است که برای صدها هزار متقاضی آن صادر می‌شود. در ادامه اطلاعات مفصل و کاملی درباره ویزای کار موقت آمریکا ارائه می‌کنیم که شما را با آن آشنا می‌کند.

ویزای کار موقت آمریکا

کار در ایالات متحده هدف اصلی اغلب مهاجران است. در سال گذشته، جمعیت مهاجران متقاضی کار در آمریکا حدود یک میلیون و ۹۰۰ هزار نفر افزایش یافته بود. برای ورود به خاک این کشور و اشتغال در آن، دریافت ویزای کار الزامی خواهد بود. دولت این کشور شرایط برای دریافت ویزای کار موقت آمریکا و کار دائمی را فراهم کرده است. تنها افراد دارای ویزای کاری دائم می‌توانند موفق به دریافت گرین کارت USA شوند.

اگر می‌خواهید به‌صورت قانونی و به‌ عنوان یک غیرمهاجر به ایالات متحده بیایید و به‌طور موقت در این کشور کار کنید، کارفرمای شما باید درخواست ویزا را از طرف شما به USCIS1 ارائه دهد.

ویزای کار موقت آمریکا

ثبت درخواست برای همسران و فرزندان متقاضی کار به عنوان یک غیرمهاجر

همسران و فرزندانی که واجد شرایط طبقه‌بندی در دسته غیرمهاجر وابسته به یک کارگر موقت هستند و در خارج از آمریکا زندگی می‌کنند باید برای دریافت ویزا، درخواست خود را به‌صورت مستقیم به سفارت ایالات متحده ارائه دهند. تنها افرادی که از نظر دولت معاف از دریافت ویزا شناخته شوند، نیازی به انجام این مرحله ندارند.

همسران و فرزندانی که درخواست تغییر وضعیت یا تمدید اقامت به‌عنوان شخص وابسته به کارگر موقت را دارند، باید فرم I-۵۳۹، درخواست تمدید / تغییر وضعیت غیرمهاجر را به سفارت ارسال کنند. برای اینکه در فرآیند تکمیل فرم با مشکل روبه رو نشوید برای کسب اطلاعات بیشتر، دستورالعمل‌های فرم I-۵۳۹ و روند تشکیل پرونده را مشاهده کنید.

کسب اطلاعات مالیاتی ایالات متحده

افراد غیرشهروند شاغل در ایالات متحده ممکن است دارای تعهد مالیاتی به این کشور باشند. شما می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت خدمات درآمد داخلی یا IRS و بررسی مالیات برای افراد غیر‌مقیم اطلاعات لازم را به دست ‌آورید.

ثبت اطلاعات شماره تامین اجتماعی

به‌طور‌کلی، فقط افراد غیرشهروند دارای مجوز کار از DHS می‌توانند برای دریافت شماره تأمین اجتماعی (Social Security Number) درخواست دهند. از طریق مراجعه به سایت تامین اجتماعی ایالات متحده می‌توانید اطلاعات کافی درباره نحوه دریافت شماره تامین اجتماعی برای کارگران خارجی دریافت کنید.

ویزای کار موقت آمریکا

طبقه‌بندی کارگران موقت (غیر مهاجر)

طبقه‌بندی غیر‌مهاجر برای یک کارگر موقت   شرحطبقه‌بندی غیر‌مهاجر برای همسران وابسته و فرزندان یک کارگر موقت
CW-1CNMI-فقط نیروی کار انتقالیCW-2
E-1تاجران و کارمندان واجد شرایطE-13
E-2سرمایه‌گذاران کشورهای عضو معاهده و کارمندان واجد شرایطE-23
E-2Cسرمایه‌گذاران خارجی بلند مدت در CNMIE-2C
E-3برخی از متخصصان دارای “شغل تخصصی” از استرالیاE-33
H-1Bنیروی کار در یک شغل تخصصی و در طبقه‌بندی‌های زیر:

 H-1B1  – نیروی کار قرارداد تجارت آزاد در یک شغل تخصصی از شیلی و سنگاپور.

 H-1B2  – مشاغل تخصصی مرتبط با پروژه‌های تحقیق و توسعه تعاونی وزارت دفاع یا پروژه‌های تولید مشترک.

 – H-1B3  مدل‌های فشن و مد با شایستگی و توانایی برجسته.

H-4
H-1Cپرستاران رسمی که در یک منطقه با کمبود نیروی متخصص بهداشتی کار می‌کنند که توسط وزارت کار آمریکا تعیین شده است.H-4
H-2Aکارگران موقت یا فصلی کشاورزیH-4
H-2Bکارگران موقت در بخش‌های غیر از کشاورزیH-4
H-3کارآموزان بخش‌هایی غیر از پزشکی یا دانشگاهی. این طبقه‌بندی برای آموزش عملی برای آموزش کودکان معلول نیز اعمال می‌شود.H-4
I  نمایندگان مطبوعات خارجی، رادیو، فیلم یا سایر رسانه‌های اطلاعاتی خارجی.I  
L-1Aانتقال‌گیرندگان درون شرکتی در شغل‌های مدیریتی یا اجرایی.L-23
L-1Bنقل‌و‌انتقالات درون شرکتی در مشاغل تخصصی.L-23
O-1افراد با توانایی فوق‌العاده در علوم، هنر، آموزش، تجارت یا دو و میدانی و تولید فیلم یا تلویزیون.O-3
O-2افرادی که صرفا برای کمک به یک غیرمهاجر O-1 او را همراهی می‌کنند.O-3
P-1Aورزشکاران معتبر بین‌المللیP-4
P-1Bسرگرمی‌های شناخته‌شده بین‌المللی یا اعضای گروه‌های سرگرمی‌های شناخته‌شده بین‌المللی.P-4
P-2مجری انفرادی یا بخشی از یک گروه که برای اجرای برنامه تحت یک برنامه تبادل متقابل وارد آمریکا می‌شود.P-4
P-3هنرمندان یا مجریان، خواه یک فرد یا گروه، برای اجرا، آموزش یا مربیگری با برنامه‌ای که از نظر فرهنگی منحصر‌به‌فرد است.P-4
Q-1افرادی که در یک برنامه تبادل فرهنگی بین‌المللی به‌منظور ارائه آموزش‌های عملی، اشتغال و به اشتراک گذاشتن تاریخ، فرهنگ و سنت‌های کشور خود شرکت می‌کنند.قابل‌اجرا نیست4
R-1نیروهای مذهبیR-2
TNقرارداد تجارت آزاد آمریکای شمالی(NAFTA) – متخصصان موقت از مکزیک و کاناداTD

 

1. در این برنامه، فقط چند گروه از نیرو‌های کاری غیرمهاجر اجازه کار در آمریکا را دریافت می‌کنند. ارائه درخواست توسط کارفرما در این برنامه ضروری نیست. افراد غیر‌مهاجر که در دسته‌های E-۱، E-۲، E-۳ و TN، همچنین در موارد خاص، مانند افراد داری ویزای دانشجویی نوع F-۱ و M-۱ و J-۱ در این زیرمجموعه قرار می‌گیرند.

برای اینکه بدانید مشمول این طبقه‌بندی هستید یا خیر به وب‌سایت USCIS مراجعه کنید. اگر در گروه‌های ذکر‌شده نباشید قبل از شروع کار باید مجوز استخدام دریافت کنید.

2. این قانون برای نیروی کار غیرمهاجر H-۱C در ۲۰ دسامبر ۲۰۰۹ منقضی شد.

3. بر اساس قانون، برخی از همسران افراد زیرمجموعه گروه‌های E و L مجاز به کار در آمریکا هستند. از ۳۰ ژانویه ۲۰۲۲، USCIS و CBP شروع به صدور فرم I-۹۴ با کد‌های COA جدید برای برخی از همسران افراد گروه‌های E و L کردند. این فرم‌ها عبارت‌اند از: E-۱S، E-۲S، E-۳S، L-2S.

فرم I-۹، به‌عنوان مدرکی مبنی بر مجوز استخدام تحت لیست C از فرم I-۹ عمل می‌کند. همسران افراد گروه‌های E و L که دارای مجوز استخدام هستند نیازی به درخواست مجوز استخدام با پر کردن فرم I-۷۶۵، ثبت درخواست مجوز اشتغال و پرداخت هزینه ندارند، اما در صورت تمایل می‌توانند برای کار فرایند دریافت و تکمیل فرم I-۷۶۵ را انجام دهند.

4. اگرچه قانون مهاجرت و ملیت یا INA طبقه‌بندی خاصی برای وابستگان نیرو‌های کاری غیرمهاجر گروه Q-۱ ارائه نمی‌دهد، اما این امر مانعی بر سر راه ورود همسر یا فرزند افراد گروه Q-۱ به آمریکا ایجاد نمی‌کند.

ویزای کار موقت آمریکا -

هشدار: از ۳۰ ژانویه ۲۰۲۲، USCIS و گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده (CBP) شروع به صدور فرم I-۹۴، ثبت ورود/ خروج، با گروه‌های جدید برای صدور کد‌های پذیرش یا COA برای برخی از همسران افراد گروه‌های E و L کرده است. این موارد عبارت‌اند از: E-۱S، E-۲S، E-۳S، و L-۲S. اعتبار فرم I-۹۴ تمام نشده و به‌عنوان مدرکی مبنی بر مجوز استخدام برای همسران تحت لیست C شناخته می‌شود، فرم I-۹، به‌عنوان تایید صلاحیت اشتغال همسران نیرو‌های کاری غیر‌مهاجر قابل‌قبول است.

USCIS اعلامیه‌هایی در تاریخ اول آوریل ۲۰۲۲ منتشر کرده و بر اساس آن: همسران گروه E و L در محدوده سنی ۲۱ یا بالاتر دارای فرم I-۹۴ که USCIS قبل از ۳۰ ژانویه ۲۰۲۲ آن را صادر کرده، می‌توانند از آن به‌عنوان مجوز اشتغال استفاده کنند. این اعلامیه نشان می‌دهد که اعتبار فرم I-۹۴ منقضی نشده و نشان دهنده وضعیت افراد جویای کار در زیرمجموعه‌های E-۱، E-۲، E-۳، E-۳D، E-۳R، یا L-۲، است.

این افراد می‌توانند از این فرم به‌عنوان مدرک تایید صلاحیت استخدام استفاده کنند. اگر همسر شما در یکی از دو گروه E و L قرار دارد و سن او زیر ۲۱ سال است؛ اما تا تاریخ ۳۰‌ آوریل اخطار دریافت نکرده‌اید، برای درخواست اخطار به E-L-married-U21@uscis.dhs.gov  ایمیل بزنید.

USCIS فقط برای همسران واجد شرایطی که فرم I-۹۴ را از USCIS دریافت کرده‌اند، اخطاریه ارسال می‌کند. افرادی که فرم I-۹۴ خود را در زمان ورود به آمریکا از CBP دریافت کرده‌اند، باید به https://i94.cbp.dhs.gov/I94/#/home مراجعه کنند.

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به آمریکا

منبع: uscis.gov

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها