ویزای E-2 آمریکا؛ اقامت از طریق سرمایه‌گذاری

18
دریافت ویزای E-2 آمریکا

ویزای E-2 آمریکا کلید ورود شما به دنیای تجارت و کارآفرینی در این کشور است. این ویزای غیرمهاجرتی، دروازه‌ای طلایی به سوی سرزمین رویاها را برای شما می‌گشاید و فرصتی استثنایی برای سرمایه‌گذاری، راه‌اندازی کسب‌وکار و زندگی در کشوری پیشرفته و مدرن را فراهم می‌کند. در این مقاله، سفری به دنیای ویزای E-2 خواهیم داشت و با مزایا، شرایط و الزامات اخذ آن آشنا می‌شویم. همراه ما باشید.

دریافت ویزای E-2 آمریکا

بر اساس طبقه‌بندی‌های انجام شده دریافت ویزای E-2 آمریکا به سرمایه‌گذاران خارجی و افرادی با انگیزه سرمایه‌گذاری بلندمدت اجازه می‌دهد تا ۳۱ دسامبر ۲۰۲۹ به‌ طور قانونی در ایالات متحده حضور داشته باشند. آن‌ها می‌توانند در این دوره اقدامات لازم برای تغییر وضعیت مهاجرت خود را انجام دهند. طبقه‌بندی ویزای سرمایه‌گذاری برای کمک به تغییر وضعیت مهاجرت متقاضیان دارای مجوز CNMI بر اساس قوانین مهاجرت ایالات متحده اجرا می‌شود.

برنامه اولیه

برای دریافت ویزای سرمایه‌گذاری، باید درخواست اولیه یا فرم‌های I-129 و مکمل E را قبل از ۱۸ ژانویه ۲۰۱۳ به سازمان شهروندی و مهاجرتی ایالت متحده آمریکا (USCIS) ارسال کنید.

مدت اقامت

با دریافت ویزای سرمایه‌گذاری CNMI- E2 ، متقاضی می‌تواند دو سال در ایالات متحده اقامت داشته باشد. اگر همسر یا فرزندان خردسال متقاضی در طول این سفر او را همراهی کنند، مدت اقامت آن‌ها مشابه متقاضی اصلی خواهد بود. به عبارت ساده، بعد از دریافت ویزای سرمایه‌گذاری همراهان نیز مجوز اقامت دو ساله در آمریکا خواهند داشت. بعد از اتمام اعتبار ویزا می‌توان آن را تا دو سال دیگر تمدید کرد. البته، فرصت تمدید تنها تا پایان دسامبر سال ۲۰۲۹ وجود دارد.

تمدید اعتبار ویزا و افزایش مدت اقامت

برای ثبت درخواست تمدید اقامت، باید فرم جدید I-129 و مکمل E را همراه با مدارک لازم و هزینه مورد‌ نیاز ارائه دهید.

اقداملات لازم برای افرادی که به دنبال دریافت اقامت غیر‌مهاجری در CNMI هستند:

اگر در CNMI درخواست اعطای وضعیت غیرمهاجرتی دارید، به راهنمایی‌های بیشتری نیاز دارید. پیروی از این دستورالعمل ضروری است.

دریافت ویزای E-2 آمریکا - شرایط عمومی برای دریافت ویزای سرمایه گذاری CNMI- E2

شرایط عمومی برای دریافت ویزای سرمایه گذاری CNMI- E2

افرادی واجد شرایط دریافت ویزای سرمایه‌گذاری E2 هستند که:

 • طبق قانون مهاجرت CNMI درخواست متقاضی برای دریافت ویزای سرمایه‌گذاری بلند مدت قبل از ۲۸ نوامبر سال ۲۰۰۹ پذیرفته شده باشد.
 • بعد از دریافت ویزا در تمام مدت اعتبار آن در ایالات متحده اقامت داشته باشد.
 • اقدامات یا سرمایه‌گذاری لازم برای حفظ شرایط و موقعیت خود به‌ عنوان یک سرمایه‌گذار بلند‌مدت را انجام دهد.
 • اگر در دسته‌های فوق قرار ندارید، برای ورود به ایالات متحده باید از قانون مهاجرت و ملیت آمریکا یا INA استفاده کنید.

کدام سرمایه‌گذاران واجد شرایط دریافت ویزای E2C هستند

اگر بر اساس قانون مهاجرت CNMI یکی از شرایط زیر را داشته باشید، برای دریافت ویزای سرمایه‌گذار CNMI- E2 واجد شرایط شناخته می‌شوید:

 • اگر گواهی تجاری بلند‌مدت را از طریق سرمایه‌گذاری بیش از ۵۰۰۰۰ دلار توسط CNMI دریافت کرده باشید.
 • اگر سرمایه‌گذار خارجی بعد از دریافت گواهی حداقل سرمایه‌گذاری ۱۰۰ هزار دلاری از سازمان CNMI حداقل ۲۵۰ هزار دلار در یک تجارت واحد تائید‌شده یا حداکثر ۲ میلیون دلار در چندین تجارت تائید‌شده سرمایه‌گذاری کرده باشد.
 • سرمایه‌گذار خارجی بازنشسته با سن بالای ۵۵ سال که گواهی سرمایه‌گذاری او بر اساس اقامت در مکانی معین توسط CNMI صادر شده باشد (البته، اتباع ژاپنی تنها گروه مجاز به استفاده از این برنامه برای اقامت ۲ ساله هستند).

چه افرادی بر اساس قانون CNMI واجد شرایط دریافت ویزای E2 و سرمایه گذاری نیستند

بر اساس قانون CNMI افرادی که در دسته‌های زیر قرار بگیرند واجد دریافت ویزای سرمایه‌گذاری نخواهند بود:

 • افراد زیر مجموعه سرمایه‌گذار بازنشسته (این برنامه به طور خاص به بازنشستگان ژاپنی محدود می‌شود)
 • افراد دارای مجوزهای ورود کوتاه‌مدت برای تجارت
 • متقاضیان دارای مجوزهای ورود بلندمدت برای تجارت

دریافت ویزای E-2 آمریکا - مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای سرمایه گذاری

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای سرمایه گذاری

تمام اسنادی که برای ثبت هر درخواست سرمایه‌گذاری به دولت ارائه شده است باید به‌عنوان بخشی از هر درخواست سرمایه‌گذار CNMI- E2 به سازمان شهروندی و مهاجرتی ایالت متحده آمریکا یا USCIS ارسال شود.

همه متقایان باید مدارک زیر را مبنی بر پذیرش در CNMI به‌عنوان سرمایه‌گذار بلندمدت قبل از ۲۸ نوامبر ۲۰۰۹ ارائه دهند. مدارک اصلی شامل موارد زیر است:

 • پاسپورت خارجی معتبر
 • یک سند پذیرش CNMI که تایید شده باشد (مانند مجوز ورود، گواهی ورود یا ویزای سرمایه‌گذار خارجی) که نشان‌دهنده پذیرش قانونی متقاضی در CNMI به‌عنوان سرمایه‌گذار بلندمدت، سرمایه‌گذار خارجی یا سرمایه‌گذار خارجی بازنشسته باشد.
 • گواهی تجاری بلند مدت دارای اعتبار، گواهی سرمایه‌گذاری خارجی یا گواهی سرمایه‌گذاری بازنشسته خارجی

افراد دارای مجوز ورود سرمایه‌گذاری خارجی یا مجوز ورود تجارت بلندمدت صادرشده توسط CNMI

متقاضیانی که دارای مجوز ورود سرمایه‌گذاری خارجی یا مجوز ورود تجارت بلندمدت صادرشده توسط CNMI هستند، باید مدارکی را برای اثبات حفظ سرمایه‌گذاری خود همراه با درخواست سرمایه‌گذاری E-2 CNMI ارائه دهند. این مدارک در صورت لزوم، شامل موارد زیر است:

 • نامه تاییدیه صادرشده توسط دولت CNMI
 • مدارکی دال بر سرمایه‌گذاری سرمایه، مانند صورت‌های بانکی، رسیدها یا قراردادهای دارایی‌های خریداری‌شده، سوابق تراکنش خرید سهام، قراردادهای وام یا سایر قراردادهای استقراض، اجاره‌نامه زمین، صورت‌های مالی، درآمد ناخالص مالیات مشاغل یا سایر توافق‌نامه‌هایی که از درخواست پشتیبانی می‌کنند.
 • مدارکی دال بر اینکه متقاضی حداقل مبلغ مورد نیاز را سرمایه‌گذاری کرده است، مانند شواهدی از دارایی‌های خریداری‌شده یا املاکی که از خارج برای استفاده در شرکت منتقل شده است، شواهدی از وجوه منتقل شده یا متعهد شده برای انتقال به شرکت جدید یا موجود در ازای سهام، هرگونه وام یا وثیقه رهنی، سفته، توافق‌نامه وثیقه یا سایر شواهد استقراض که با دارایی‌های متقاضی تضمین شده است.
 • یک طرح تجاری جامع برای شرکت‌های جدید
 • اساسنامه، آیین‌نامه، توافق‌نامه‌های مشارکت، قراردادهای سرمایه‌گذاری مشترک، صورتجلسات شرکت و گزارش‌های سالانه، سوگندنامه، اعلامیه یا گواهینامه سرمایه پرداخت‌شده
 • مجوزهای کسب‌وکار فعلی
 • سوابق ثبت مشاغل خارجی، اظهارنامه‌های مالی اخیر از هر نوع، شواهد مربوط به سایر منابع سرمایه
 • لیستی از تمام کارکنان مقیم و غیرمقیم
 • لیستی از تمام دارندگان گواهینامه‌های تجاری برای تاسیس تجاری
 • لیستی از تمام شرکت‌هایی که متقاضی در آنها سهام کنترلی دارد
 • نسخه‌هایی از گزارش‌های سالانه فعالیت‌های سرمایه‌گذاری در CNMI که نشان می‌دهد دارنده گواهینامه سرمایه‌گذاری خارجی همچنان مطابق با استانداردهای مورد نیاز است. هر گزارش باید با یک گزارش حسابرسی مالی سالانه که توسط یک حسابرس رسمی مستقل انجام شده است همراه باشد.

دریافت ویزای E-2 آمریکا - چه افرادی مجوز سرمایه‌گذار بازنشسته صادر شده توسط CNMI دریافت می‌کنند؟

چه افرادی مجوز سرمایه‌گذار بازنشسته صادر شده توسط CNMI دریافت می‌کنند؟

سرمایه‌گذاران بازنشسته CNMI باید موارد زیر را همراه با درخواست‌های خود برای دریافت ویزای سرمایه‌گذار CNMI- E2 ارسال کنند:

  • ارائه اسناد برای اثبات اینکه متقاضی خارجی ملکی برای اقامت دارد، مانند قرارداد اجاره
  • اثبات ارزش آن ملک از طریق ارزیابی
  • اثبات هر گونه پیشرفت در ارزش و قیمت ملک که می‌تواند شامل رسید یا صورت‌حساب هزینه‌های ساخت‌و‌ساز، مبلغ پرداختی برای یک سازه از قبل ساخته شده یا ارزیابی بهبودها باشد.

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به آمریکا

منبع: uscis.gov

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها