ارسال 3000 دعوتنامه اکسپرس اینتری برای متقاضیان برنامه CEC کانادا

5
ارسال 3000 دعوتنامه اکسپرس اینتری برای متقاضیان برنامه CEC کانادا

دعوتنامه اکسپرس اینتری به معنی نزدیک شدن به یک قدمی اقامت دائم کاناداست. اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) در جدیدترین قرعه‌کشی اکسپرس اینتری، از ۳,۰۰۰ متقاضی از طریق برنامه تجربه کانادایی (CEC) دعوت به عمل آورد. جزییات و حداقل امتیاز CRS را در ادامه بخوانید.

ارسال 3000 دعوتنامه اکسپرس اینتری برای متقاضیان برنامه CEC کانادا

اداره مهاجرت کانادا، در یک قرعه‌کشی مخصوص برنامه، از ۳,۰۰۰ متقاضی از طریق برنامه تجربه کانادایی (CEC) برای دریافت دعوت‌نامه‌ درخواست (ITA)  دعوت کرد.

برای واجد شرایط بودن، حداقل امتیاز مورد نیاز در سیستم جامع رتبه‌بندی (CRS) برابر با ۵۲۲ بود.

این دومین قرعه‌کشی این هفته است و به دنبال قرعه‌کشی اختصاصی دیگری در تاریخ ۳۰ می برای نامزدهای برنامه‌های استانی کانادا (PNP) از طریق سیستم اکسپرس اینتری برگزار شد. این، اولین قرعه‌کشی مخصوص برنامه CEC از تاریخ 14 سپتامبر 2021 است و همچنین پایین‌ترین امتیاز CRS را در سال جاری برای یک قرعه‌کشی انتخابی غیرمبتنی بر طبقه‌بندی دارا است.

قرعه‌کشی‌های این هفته همچنین اولین قرعه‌کشی‌های اختصاصی برنامه از زمان معرفی سیستم انتخاب مبتنی بر طبقه‌بندی در می 2023 به شمار می‌روند. بسیاری از متقاضیان CEC و همچنین PNP هم اکنون به عنوان ساکنان موقت در کانادا زندگی و کار می‌کنند.

این قرعه‌کشی‌ها بیانگر تعهد اخیر IRCC برای برگزاری قرعه‌کشی‌های بیشتر در داخل کشور برای کمک به افزایش بیشتر ساکنان دائم و کاهش سطح کلی ساکنان موقت در کانادا است.

قرعه‌کشی‌های مخصوص برنامه، تنها متقاضیانی از سیستم اکسپرس اینتری را در نظر می‌گیرند که از طریق یک برنامه خاص اقامت دائم درخواست داده‌اند، به جای اینکه متقاضیان را از تمام برنامه‌ها، مانند آنچه در یک قرعه‌کشی عمومی اتفاق می‌افتد، دعوت کنند.

قرعه‌کشی ۳۰ می همچنین اولین قرعه‌کشی اکسپرس اینتری پس از ۲۴ اپریل و به دنبال یک وقفه یک ماهه بود. IRCC دلیلی برای این وقفه ارائه نکرده است.

دعوتنامه اکسپرس اینتری

در نیمه دوم سال، روند قرعه‌کشی‌های اکسپرس اینتری چگونه خواهد بود؟

اخیرا اداره مهاجرت کانادا اعلام کرد که همه قرعه‌کشی‌های امسال طبق یک برنامه از پیش تعیین‌شده انجام خواهند شد. IRCC این برنامه را عمومی نکرده است. همچنین گفته می‌شود که تعداد و دفعات قرعه‌کشی بر اساس اهداف پذیرش در سال‌های 2024 و 2025 تعیین می‌شود. ظرفیت پردازش نیز ممکن است بر دفعات قرعه‌کشی تأثیر بگذارد.

قبل از وقفه، در طول ماه اپریل چهار قرعه‌کشی برگزار شد. اولین قرعه‌کشی اپریل در تاریخ ۱۰ ام در یک قرعه‌کشی عمومی از ۱,۲۸۰ متقاضی دعوت کرد. روز بعد، این اداره ۴,۵۰۰ دعوت‌نامه ITA را برای مشاغل مرتبط با رشته‌های علمی، فناوری، مهندسی و ریاضی (STEM) در یک قرعه‌کشی انتخابی مبتنی بر طبقه‌بندی برای متقاضیان اکسپرس اینتری صادر کرد.

دو قرعه‌کشی باقیمانده در ۲۳ و ۲۴ اپریل برگزار شد. در تاریخ ۲۳ اپریل، IRCC از ۲,۰۹۵ متقاضی در یک قرعه‌کشی عمومی و ۱,۴۰۰ متقاضی در یک قرعه‌کشی انتخابی مبتنی بر تسلط به زبان فرانسه در تاریخ ۲۴ اپریل دعوت کرد.

بر اساس یک درخواست اخیر برای دسترسی به اطلاعات، انتظار می‌رود تسلط به زبان فرانسه در سال 2024، قرعه‌کشی‌های انتخابی مبتنی بر طبقه‌بندی را رهبری کند. IRCC دلیل این امر را نرخ بالای اشتغال برای متقاضیان دوزبانه عنوان می‌کند.

این اداره همچنین گفت که تسلط به زبان فرانسه به طور کلی به این معنی است که این متقاضیان امتیاز CRS بالاتری دارند و در نتیجه شانس بیشتری برای موفقیت کلی در ادغام اقتصادی دارند.

مشاغل مرتبط با رشته‌های علمی، فناوری، مهندسی و ریاضی (STEM) با ۲۵ درصد در جایگاه دوم صدور دعوت‌نامه قرار خواهند گرفت و مشاغل مرتبط با مراقبت‌های بهداشتی با ۱۵ درصددر رده‌های بعدی قرار دارند.

طبق برنامه‌ریزی، 21.5 درصد باقیمانده از دعوت‌نامه‌ها در قرعه‌کشی‌های عمومی صادر خواهد شد. به طور قابل توجهی، هیچ ذکری از قرعه‌کشی‌های مخصوص برنامه در این برنامه‌ریزی نشده بود.

دعوتنامه اکسپرس اینتری - خلاصه نتایج قرعه‌کشی اکسپرس اینتری در نیمه اول سال 2024

خلاصه نتایج قرعه‌کشی اکسپرس اینتری در نیمه اول سال 2024

تاریخ نوع قرعه‌کشی تعداد دعوتنامه‌ها حداقل CRS
May 30 PNP 2,985 676
April 24 تسلط به زبان فرانسه 1,400 410
April 23 عمومی 2,095 529
April 11 مشاغل STEM 4,500 491
April 10 عمومی 1,280 549
March 26 تسلط به زبان فرانسه 1,500 388
March 25 عمومی 1,980 524
March 13 مشاغل حمل و نقل 975 430
March 12 عمومی 2,850 525
February 29 تسلط به زبان فرانسه 2,500 336
February 28 عمومی 1,470 534
February 16 مشاغل کشاورزی و مواد غذایی 150 437
February 14 مشاغل بهداشتی و درمانی 3,500 422
February 13 عمومی 1,490 535
February 1 تسلط به زبان فرانسه 7,000 365
January 31 عمومی 730 541
January 23 عمومی 1,040 543
January 10 عمومی 1,510 546

اکسپرس اینتری چیست؟

اکسپرس انتری یک سیستم مدیریت درخواست‌ها است که بر سه مورد از برجسته‌ترین برنامه‌های مهاجرتی اقتصادی کانادا نظارت می‌کند: ویزای اسکیل ورکر کانادا (FSWP)، برنامه CEC کانادا و برنامه اسکیل ترید کانادا (FSTP).

هر برنامه دارای شرایط واجد شرایط منحصر به فردی است، اما همه آنها با استفاده از همان سیستم جامع رتبه‌بندی (CRS) ارزیابی می‌شوند.

از طریق CRS، به متقاضیان اکسپرس اینتری بر اساس چندین عامل سرمایه انسانی مانند سابقه کاری، شغل، مهارت زبان، سن، تحصیلات یا مهاجرت با همسر یا شریک زندگی، امتیاز داده می‌شود.

هر امتیاز با هم جمع می‌شود تا نمره نهایی CRS نامزدها را به دست دهد. افرادی که امتیاز بالاتری دارند، به احتمال زیاد در قرعه کشی آینده اکسپرس اینتری دعوتنامه درخواست (ITA) دریافت خواهند کرد.

دعوتنامه اکسپرس اینتری -

در ماه مه 2023، اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) همچنین قرعه کشی‌های انتخابی مبتنی بر دسته را برای متقاضیان اکسپرس اینتری با تجربه کاری خاص یا مهارت‌های زبانی معرفی کرد. این شش دسته عبارتند از:

  • مشاغل مراقبت‌های بهداشتی
  • مشاغل علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات (STEM)
  • مشاغل فنی، مانند نجاران، لوله کش‌ها و پیمانکاران
  • مشاغل حمل و نقل
  • مشاغل کشاورزی و مواد غذایی
  • تسلط قوی به زبان فرانسه

این دسته بندی‌ها در طول سال 2024 برقرار خواهد ماند، اما ممکن است در سال 2025 تغییر کند.

متقاضیان مهاجرت باید در لیست اکسپرس اینتری باشند و سایر الزامات دسته را برای بررسی شدن داشته باشند.

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا

منبع: cicnews.com

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها