دائمی شدن برنامه آزمایشی کارآفرینی بریتیش کلمبیا

30
دائمی شدن برنامه آزمایشی کارآفرینی بریتیش کلمبیا

بریتیش کلمبیا (BC) برنامه آزمایشی کارآفرین منطقه‌ای را به یک بخش دائمی از برنامه نامزدهای استانی (PNP) خود تبدیل کرده است. این برنامه اکنون جریان منطقه‌ای کارآفرینی (EI) نامیده می‌شود.

این خبر خوبی برای متقاضیان مهاجرت به کاناداست که به دنبال راه اندازی کسب و کار در استان و اقامت دائم در بریتیش کلمبیا هستند. آنها اکنون هنگام درخواست مهاجرت، مسیر دیگری برای انتخاب خواهند داشت.

دائمی شدن برنامه آزمایشی کارآفرینی بریتیش کلمبیا

برنامه‌های مهاجرت کارآفرینی در برنامه نامزدهای استانی بریتیش کلمبیا (BCPNP) مسیری برای کارآفرینان بین‌المللی برای راه‌اندازی کسب‌ و کار و سکونت در بریتیش کلمبیا است. BCPNP به دنبال کسب و کارهایی است که با نوآوری، به رشد اقتصادی استان کمک کند.

مهاجرت از طریق کارآفرینی (که شامل EI Regional Stream می‌شود) یک مسیر اقامت موقت به دائم (PR) است. این بدان معناست که به متقاضیانی که تحت این برنامه پذیرفته می‌شوند، ابتدا وضعیت اقامت موقت برای زندگی و کار در کانادا داده می‌شود، قبل از اینکه در نهایت پس از راه اندازی موفق کسب و کار خود، به وضعیت اقامت دائم (PR) برسند.

جریان منطقه‌ای کارآفرینی (EI) چیست و چه کسانی واجد شرایط درخواست هستند؟

جریان منطقه‌ای کارآفرینی (EI) برای کارآفرینان بین المللی است که به دنبال راه اندازی کسب و کار در یک جامعه کوچک برای حمایت از توسعه مناطق منطقه‌ای بریتیش کلمبیا هستند.

به عنوان بخش کلیدی این برنامه، جوامع با کسب و کار مشارکت خواهند داشت و هر جامعه پیشاپیش انواع کسب و کارهایی را که اولویت بندی می‌کنند، شناسایی کرده است. کارآفرینان متقاضی همچنین برای تسهیل مراحل اولیه فرآیند، باید از منطقه‌ای که قصد همکاری با آن را دارند بازدید کنند.

کارآفرینان برای اینکه بتوانند در این جامعه ساکن شوند و کسب و کاری راه اندازی کنند، باید (در صورت تمایل) معرفی نامه‌ای از منطقه مورد نظر دریافت کنند تا بتوانند در جریان منطقه‌ای EI ثبت‌نام و درخواست دهند.

علاوه بر موارد فوق، کارآفرینان برای واجد شرایط بودن برای درخواست تحت این برنامه باید:

  • یک کسب و کار جدید واجد شرایط را بر اساس اولویت‌های جامعه ارجاع دهنده تأسیس کنند.
  • تجربه کسب و کار و/یا مدیریت را نشان دهند.
  • دارایی خالص شخصی بیش از ۳۰۰,۰۰۰ دلار کانادا داشته باشند.
  • حداقل ۱۰۰,۰۰۰ دلار کانادا سرمایه گذاری شخصی واجد شرایط در کسب و کار داشته باشند.
  • حداقل یک شغل تمام وقت جدید برای یک شهروند کانادایی یا PR ایجاد کنند.
  • حداقل سطح مهارت زبان معیار زبان کانادایی (CLB) سطح ۴ را نشان دهند.
  • وضعیت مهاجرتی قانونی در کانادا را داشته باشند یا واجد شرایط آن باشند.
  • به طور قانونی به کشوری که در حال حاضر در آن زندگی می‌کنند، پذیرفته شده باشند.

اگر نامزدها شرایط فوق را داشته باشند و تجربه مدیریتی لازم را که یک منطقه به دنبال آن است، داشته باشند، می‌توانند برای دریافت ویزا اقدام کنند.

دائمی شدن برنامه آزمایشی کارآفرینی بریتیش کلمبیا - ونکوور
ونکوور

چرا به بریتش کلمبیا مهاجرت کنیم؟

بریتیش کلمبیا، یکی از محبوب‌ترین استان‌ها و برنامه‌های استانی کانادا برای مهاجران متخصص و تجاری به شمار می‌رود. این استان سومین ناحیه‌ی پرجمعیت کانادا بوده و از اقتصادی پویا با فرصت‌های عالی شغلی و تجاری برخوردار است. اگر بخواهیم به سوال “چرا به بریتش کلمبیا مهاجرت کنیم؟” پاسخ دهیم، باید به 5 فاکتور مهم بپردازیم.

۱. فرصت‌های شغلی و تجاری

بریتیش کلمبیا یکی از موفق‌ترین اقتصادهای کانادا را دارد. این استان، میزبان بزرگ‌ترین بندر کشور بوده که روزانه کالایی به ارزش تقریبی ۲۰۰ میلیون دلار از آن عبور می‌کند. شهر ویکتوریا و ونکوور نیز از نظام‌های مالی پررونقی برخوردار بوده و کمبودی در زمینه‌ی سرمایه‌گذاری و کارآفرینی ندارند. از جمله زمینه‌های موفق مهاجرت تجاری، ثبت شرکت در ونکوور است که به شما کمک می‌کند بیزینس خود را در سطح بین المللی توسعه دهید.

علاوه بر این، نرخ بیکاری در این استان پایین بوده است. با وجود صنایع مختلفی همچون بیوتکنولوژی، سوخت‌های جایگزین و توسعه‌ی نرم‌افزار، مطمئن باشید که فرصت‌های شغلی متناسب با تخصص خود را خواهید یافت.

دائمی شدن برنامه آزمایشی کارآفرینی بریتیش کلمبیا - ویکتوریا
ویکتوریا

۲. اقامت دائم

برنامه‌ی نامزدی استانی بریتیش کلمبیا (BC PNP) در میان مهاجران ماهر و تجاری طرفداران بسیاری دارد. این برنامه بر جذب افراد ماهر و واجد شرایط برای مهاجرت به استان و پیوستن به نیروی کار به منظور رفع نیازهای بازار کار تمرکز دارد. سرمایه‌گذاران و کارآفرینانی که تمایل به مدیریت فعالانه‌ی یک کسب ‌و کار موجود یا راه‌اندازی کسب‌ و کاری جدید در بریتیش کلمبیا دارند نیز می‌توانند تحت این برنامه درخواست دهند.

با استفاده از چندین مسیر دیگر تحت BC PNP، می‌توانید برای مهاجرت اقدام کرده و اقامت دائم کانادا را دریافت کنید. همچنین، می‌توانید از مزایای اکسپرس انتری کانادا نیز بهره‌مند شوید.

۳. کیفیت زندگی

از نظر کیفیت زندگی، بریتیش کلمبیا در میان بهترین نقاط جهان قرار دارد. این استان بین اقیانوس آرام و رشته‌کوه‌های راکی ​​واقع شده که مناظر و چشم‌اندازهای خیره‌کننده‌ای را به وجود آورده است. بریتیش کلمبیا طیف وسیعی از فعالیت‌های فضای باز را ارائه می‌دهد، از قایق‌رانی و گلف در تابستان تا اسکی، اسنوبرد و یخ‌نوردی در زمستان. همچنین مکان‌های دیدنی بی‌شماری از جمله پارک ملی گلیشیر و چشمه‌های آب گرم آینسورث در این استان وجود دارد.

دائمی شدن برنامه آزمایشی کارآفرینی بریتیش کلمبیا - دانشگاه بریتیش کلمبیا
دانشگاه بریتیش کلمبیا

۴. آموزش

یکی دیگر از نقاط قوت بریتیش کلمبیا، کیفیت بالای آموزش آن است. این استان دارای ۱۱ دانشگاه دولتی و ۵ دانشگاه خصوصی بوده که دانشگاه بریتیش کلمبیا (UBC) در رتبه‌ی دوم کانادا و سی و پنجم جهان قرار دارد.

علاوه بر این، بریتیش کلمبیا دارای مدارس ابتدایی و دبیرستان دولتی است که فرزندانتان می‌توانند با بالاترین کیفیت آموزش ببینند.

۵. مراقبت‌های بهداشتی

بریتیش کلمبیا دارای یک سیستم مراقبت‌های بهداشتی همگانی و دولتی برای ساکنان خود است. به عنوان یک مقیم دائم، می‌توانید از خدمات ضروری مراقبت‌های بهداشتی در مراکز پزشکی پیشرو جهان به صورت رایگان بهره‌مند شوید. اختصاص نزدیک به ۲۱ درصد از بودجه‌ی استان به بخش مراقبت‌های بهداشتی، نشان‌دهنده‌ی تعهد و اعتبار بالای این سیستم برای اقامت دائم است.

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا

منبع: cicnews.com
منبع: eduaid.net

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها