نتایج PNP جدید سه استان انتاریو، بریتیش کلمبیا و مانیتوبا

16
نتایج PNP جدید سه استان انتاریو، بریتیش کلمبیا و مانیتوبا

نتایج PNP جدید سه استان کانادا در این ماه اعلام شد. در میان روش‌های مختلف مهاجرت به کانادا، برنامه‌های استانی (Provincial Nominee Programs – PNP) به دلیل انعطاف‌پذیری و تنوع، مورد توجه بسیاری از متقاضیان قرار گرفته‌اند. در این ماه تا کنون، سه استان انتاریو، بریتیش کلمبیا و مانیتوبا قرعه‌کشی‌های مختلفی برگزار کردند و متقاضیان متناسب با شرایط استان را دعوت کرده‌اند. در ادامه به بررسی نتایج PNP جدید این استان‌ها و مهاجرت استانی کانادا می‌پردازیم.

نتایج PNP جدید سه استان انتاریو، بریتیش کلمبیا و مانیتوبا

سه ایالت بریتیش کلمبیا، انتاریو و مانیتوبا از نامزدها دعوت کرده‌اند که این هفته برای نامزدی استانی درخواست دهند.

هر استان و قلمرو کانادا (به استثنای کبک و نوناووت) دارای یک برنامه نامزد استانی (PNP) است که از طریق آن می‌توانند نامزدهای مهاجرت اقتصادی را انتخاب و معرفی کنند. این متقاضیان انتخاب شده با احتمال بیشتری در نیروی کار استان ادغام شده و تاثیر مثبتی بر اقتصاد استان دارند.

استان‌ها اغلب قرعه‌کشی‌هایی برگزار می‌کنند که کاندیداهایی را با ویژگی‌های خاص و مورد تقاضا هدف قرار می‌دهند. به عنوان مثال، برخی از قرعه کشی‌های استانی از نامزدها دعوت می‌کنند تا بر اساس شغل خود برای نامزدی درخواست دهند، یا اگر آنها یک دانشجوی بین المللی هستند که در یکی از دانشگاه‌های استان فارغ التحصیل شده‌‌اند.

برای دریافت نامزدی، ابتدا باید کاندیداها از دولت استانی مورد نظر خود برای مهاجرت استانی، یک Expression of Interest یا EOI  دریافت کنند. کاندیداها گاهی از طریق اکسپرس انتری نیز انتخاب می‌شوند.

سپس نامزدها باید برای نامزدی استان درخواست دهند. کسانی که با موفقیت نامزد می‌شوند، زمانی که برای دریافت اقامت دائم به اداره مهاجرت کانادا درخواست می‌دهند، امتیاز بیشتری کسب می‌کنند و در نتیجه شانس بالاتری برای تایید درخواست اقامت دائم دارند.

اکثر استان‌ها حداقل “امتیاز” یک نامزد را هنگام صدور EOI در نظر می‌گیرند. به این معنا که مانند اکسپرس انتری، بر اساس عوامل سرمایه انسانی به آنها امتیاز داده می‌شود. اما امتیازها با استفاده از سیستم امتیازدهی استانی به جای سیستم رتبه بندی جامع فدرال یعنی CRS محاسبه می‌شود.

نتایج مهاجرت استانی از 9 تا 15 مارس

در ادامه نتایج PNP هر استان را به طور جداگانه بررسی می‌کنیم.

نتایج PNP انتاریو
انتاریو
  1. انتاریو

انتاریو در سه قرعه کشی جداگانه در قالب پیشنهاد شغلی کارفرما یا  Employer Job Offer نامه EOI برای نامزدها صادر کرد: جریان دانشجویی بین المللی برنامه نامزد مهاجر انتاریو یا OINP (این هفته)

همه قرعه کشی‌ها در 12 مارس انجام شد. در یک قرعه کشی 1306 نامزد را با حداقل امتیاز 72 در یک قرعه کشی عمومی دعوت کردند. در قرعه کشی  دیگر 649 نامزد را در مشاغل حرفه‌ای هدفمند دعوت کردند. داوطلبان برای شرکت در قرعه کشی به حداقل امتیاز 66 نیاز داشتند. در قرعه کشی باقی مانده از 684 نامزد در مشاغل بهداشتی و فناوری هدف دعوت شد. حداقل امتیاز CRS، مورد نیاز این داوطلبان 72 بود.

این استان همچنین از 11 نامزد از طریق پیشنهاد شغلی کارفرما، جریان نیروی کار خارجی دعوت کرد. این قرعه کشی نامزدهای پروژه مسیرهای تحرک اقتصادی را هدف قرار داد.

نتایج PNP بریتیش کلمبیا
بریتیش کلمبیا
  1. بریتیش کلمبیا

همچنین در 12 مارس، بریتیش کلمبیا بیش از 187 کاندیدای Skilled Worker و International Graduate International را در پنج قرعه کشی برای مشاغل هدفمند دعوت کرد. 65 نامزد در قرعه کشی برای مشاغل فنی حداقل امتیاز 113 را لازم داشتند. این بزرگترین قرعه کشی بود و بالاترین حداقل امتیاز مورد نیاز را داشت.

همچنین استان از 30 داوطلب در مشاغل ساختمانی با حداقل نمره 80 دعوت به عمل آورد. نامزدهای سه قرعه کشی باقیمانده باید حداقل نمره 75 را میداشتند.

  • بهداشت و درمان: 38 نامزد دعوت شدند.
  • مراقبت از کودکان: 54 نامزد دعوت شده‌اند.
  • مراقبت‌های دامپزشکی: کمتر از پنج نامزد دعوت شده‌اند.
نتایج PNP مانیتوبا
مانیتوبا
  1. مانیتوبا

برنامه استانی منیتوبا از 104 نامزد در آخرین قرعه کشی خود در 8 مارس دعوت کرد. کاندیداها از جریان نیروی کار ماهر در مانیتوبا انتخاب شدند و به حداقل نمره 614 نیاز داشتند. این استان می‌گوید که 20 EOI به نامزدهایی که قبلاً یک پروفایل اکسپرس انتری معتبر داشتند، داده است.

در پایان، تنوع برنامه‌های استانی، شانس یافتن گزینه‌ای متناسب با شرایط و مهارت‌های شما را افزایش می‌دهد. با مطالعه دقیق شرایط هر استان و برنامه‌های آن، می‌توانید بهترین مسیر را برای مهاجرت خود انتخاب کنید.

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا

منبع: cicnews.com

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها