چگونه می‌توانید از اعتبار و قانونی بودن وکیلتان استعلام بگیرید؟

67
استعلام اعتبار و قانونی بودن وکیل مهاجرت کانادا

استعلام اعتبار و قانونی بودن وکیل مهاجرت کانادا راهی است که به شما کمک می‌کند در تله کلاهبرداری افراد سودجو گیر نکنید. البته برای مهاجرت به کانادا هیچکس به وکیل مهاجرت نیاز ندارد و می‌تواند با دنبال کردن دستورالعمل‌های موجود در سایت اداره مهاجرت کانادا، مدارک را تهیه کرده، فرم‌ها را تکمیل نموده و پرونده خود را ارسال کند.

اما مراحل و اقداماتی در پروسه درخواست ویزا و رفتن به کانادا وجود دارد که بهتر است وکیل مهاجرت به عنوان راهنما شما را همراهی کند تا مراحل به سرعت و بدون نقص انجام شوند. استفاده از تجربیات وکیل مهاجرت به شما کمک می‌کند از تکرار اشتباهات دیگران جلوگیری کنید و با ریجکت پرونده به دلیل نقص در مدارک و سایر عوامل مواجه نشوید.

وکیل مهاجرت به دلیل داشتن تحصیلات کامل حقوقی و امکان حضور در دادگاه فدرال، برتری قانونی نسبت به مشاور رسمی مهاجرت دارد و گزینه مطمئنی محسوب می‌شود. به همین دلیل نیز ممکن است مؤسسات مهاجرتی، با هدف کلاهبرداری و فریب، ادعا کنند که وکیل مهاجرت هستند و پروسه مهاجرت شما توسط یک وکیل مهاجرت انجام و نظارت می‌شود.

با توجه به موج مهاجرتی که در کشور وجود دارد، خوب است که بدانید چگونه می‌توانید از اعتبار و قانونی بودن وکیلتان استعلام بگیرید، تا ریسک هر گونه کلاهبرداری را از بین ببرید.

نحوه استعلام اعتبار و قانونی بودن وکیل مهاجرت کانادا

نحوه استعلام اعتبار و قانونی بودن وکیل مهاجرت کانادا

کشور کانادا علاوه‌بر قوانین ملی که در تمامی استان‌های آن اجرا می‌شوند، قوانین و ساز و کار اداری دارد که مختص به استان‌هاست. به این معنی که هر استان کانادا دارای قوانین محلی در زمینه مالیات، تصویب قوانین محلی اختصاصی، قوانین مهاجرتی در قالب برنامه استانی کانادا و غیره است. حد اختیار استان‌ها حتی به استان کبک اجازه داده است که زبان رسمی آن، زبان فرانسوی باشد.

در همین راستا هر استان کانادا دارای انجمن حقوقی اختصاصی است که در تمامی امور مربوط به حقوق و وکالت تصمیم‌گیری می‌کند، از جمله آموزش، وکالت و غیره.

قبل از اینکه درباره نحوه استعلام اعتبار و قانونی بودن وکیل مهاجرت کانادا صحبت کنیم باید با فدراسیون انجمن‌های حقوقی کانادا (The Federation of Law Societies of Canada) آشنا شویم. این فدراسیون، انجمن ملی 14 انجمن حقوقی است که توسط استان‌های کانادا برای مدیریت شغل وکالت در کانادا در جهت منافع عمومی موظف شده است.

فدراسیون وظایفی مانند اشتراک گذاری اطلاعات در مورد پروسه‌ها و موضوعات مهم، توسعه استانداردهای ملی، هماهنگ سازی قوانین و رویه‌های جامعه حقوقی، انجام ابتکارات ملی از طرف انجمن‌های حقوقی را دارد. همچنین نماینده ملی و بین المللی انجمن‌های حقوقی در مورد مسائل مهم مربوط به مقررات و ارزش‌های اصلی حرفه وکالت است.

هر وکیل در کانادا و سردفتر اسناد رسمی در کبک طبق قانون موظف است عضو یک انجمن حقوقی باشد و بر اساس قوانین آن فعالیت کند. هر انجمن حقوقی بر اساس قانون استانی تأسیس شده است و وظیفه دارد اطمینان حاصل کند که افراد در حوزه قضایی خود توسط متخصصان حقوقی که استانداردهای بالای صلاحیت و رفتار حرفه‌ای را دارند، خدمات‌رسانی می‌کنند.

در نتیجه، استعلام وکیل مهاجرت خود را باید از طریق استان محل کار او انجام دهید. استانی که نام او طبق قوانین آن، به عنوان وکیل رسمی ثبت شده است و قابل استعلام می‌باشد.

از طریق این صفحه در سایت اداره مهاجرت کانادا می‌توانید به سایت انجمن حقوقی هر استان کانادا دسترسی پیدا کنید و از طریق نام و شهر محل کار وکیل مهاجرت خود، اعتبار و قانونی بودن او را استعلام بگیرید.

استعلام اعتبار و قانونی بودن وکیل مهاجرت کانادا - انجمن‌های حقوقی استانی کانادا

انجمن‌های حقوقی استانی کانادا

انجمن‌های حقوقی توسط پارلمان این کشور ایجاد شده‌اند و مسئولیت تنظیم و مدیریت سیستم حقوقی استان را بر عهده دارند. آن‌ها باید از منافع عمومی محافظت کنند، حاکمیت قانون را حفظ کنند و به دنبال تحقق عدالت برای مردم باشند و عملکرد جدی در راستای کارآمدی قانون داشته باشند.

هر یک از انجمن‌های حقوقی کانادا به فعالیت‌های بیش از هزاران وکیل مهاجرت و مشاور مهاجرت نظارت می‌کنند و به متقاضیان واجد شرایط مجوز فعالیت اعطا می‌کنند.

خدمات انجمن‌های حقوقی

انجمن‌های حقوقی کانادا خدمات عمومی را به مردم ارائه می‌کنند که شامل موارد زیر است:

  • دریافت و رسیدگی به شکایات مربوط به وکلا و حقوقدانان
  • ارائه فهرست جامع آنلاین شامل اطلاعات تماس وکیل
  • کمک به افراد خسارت‌دیده از سوی وکلا

کانون وکلای کانادا (The Canadian Bar Association)

یکی دیگر از روش‌های اینکه چگونه می‌توانید از اعتبار و قانونی بودن وکیلتان استعلام بگیرید؟ این است که از طریق کانون وکلای کانادا اقدام کنید.

کانون وکلا در کانادا مسئولیت‌های مختلفی دارد، آن‌ها سیستم عدالت برای همگان را حفظ می‌کنند، روند اصلاحات موثر قانون را تسهیل می‌کنند، از برابری در حرفه وکالت حمایت می‌کنند و به دنبال رفع تبعیض هستند. همچنین آموزش‌هایی با هدف ارتقای اطلاعات حقوقی ارائه می‌کنند.

کانون وکلای کانادا نماینده حدود 38000 وکیل، قاضی، سردفتر اسناد رسمی، مدرسان حقوق و دانشجویان حقوق در سراسر کاناداست.

CBA دارای 13 شعبه در هر استان کانادا است ک همی‌توانید از طریق این صفحه به سایت کانون وکلای استان وکیل مهاجرت خود بروید و قانونی بودن او را استعلام کنید.

استعلام اعتبار و قانونی بودن وکیل مهاجرت کانادا - افشین یزدانی؛ وکیل رسمی کانادا

افشین یزدانی؛ وکیل رسمی کانادا

آقای افشین یزدانی، وکیل، وکیل دادگستری و سردفتر اسناد رسمی در انتاریو کانادا است که می‌توانید صفحه او را از طریق لینک‌های زیر در سایت انجمن حقوقی انتاریو و کانون وکلای انتاریو بیابید.

lso.ca

oba.org

افشین یزدانی بیش از 15 سال است که در زمینه حقوق فعالیت می‌کند و تجربیات گرانبهای خود را از فعالیت در چهار کشور ایران، امارات، کانادا و امریکا به دست آورده است.

دانش و تجربه افشین یزدانی زمانی برجسته‌تر می‌شود که بدانید او پس از مهاجرت به کانادا از دبی، مجددا تحصیل در رشته حقوق را در کانادا و در دانشگاه یورک آغاز کرد و با فعالیت در شرکت‌های بزرگ مهاجرتی کانادا، تحصیل و کسب تجربه را همزمان دنبال نمود.

تجربیات پربار و دانش گسترده در حوزه حقوق مهاجرت منجر به تاسیس گروه بین المللی وکالتی یزدانی شد. گروه YLG یک شرکت حقوقی پیشرو در تورنتو است که عمدتاً در زمینه مهاجرت و قانون تجارت برای کانادا فعالیت می‌کند.

آقای یزدانی مدرک کارشناسی ارشد حرفه‌ای خود را در رشته حقوق عمومی کانادا از دانشکده حقوق Osgoode Hall – دانشگاه یورک اخذ کرد و گواهینامه صلاحیت خود را از کمیته ملی اعتباربخشی (NCA) دریافت کرد.

آقای یزدانی به تازگی مدرک کارشناسی ارشد حقوق خود را از دانشگاه LLS کالیفرنیا دریافت نمود تا فعالیت‌های حقوقی گروه یزدانی را در کشور آمریکا نیز بسط دهد و کارآفرینان را در اموری نظیر ثبت شرکت و انجام امور تجاری همراهی کند.

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها