ويزای P-2 آمریکا؛ ویزای هنرمندان

4
ويزای P-2 آمریکا؛ ویزای هنرمندان

ويزای P-2 آمریکا مخصوص هنرمندانی است که قصد دارند در یک برنامه، تبادل فرهنگی اجرا كنند. اگر قصد داريد به طور موقت در كشور آمريكا اقامت کنيد تا بتوانيد به طور گروهی یا تک نفره اجرایی را تحت یک برنامه که به صورت متقابل بین یک سازمان در کشور آمریکا و سازمانی دیگر از کشور خود تبادل کرده‌ايد، داشته باشيد، ويزای P-2 آمریکا به شما تعلق مي‌گيرد.

شرایط دریافت ويزای P-2 آمریکا

شما باید هنرمندی باشید که از طریق یک برنامه مبادله متقابل به رسمیت شناخته شده دولتی وارد آمريكا می‌شود. در حال حاضر، پنج توافقنامه متقابل P-2 بین سازمان‌های زیر مذاکره شده است:

 • فدراسیون موسیقی‌دانان آمریکا (ایالات متحده آمریکا) و فدراسیون موسیقیدانان آمریکا (کانادا)
 • انجمن سهامی بازیگران آمريكا و انجمن سهام بازیگران كانادا
 • انجمن سهامی بازیگران آمريكا و انجمن سهام بازیگران بریتانیا
 • شورای بین المللی نمایش هوایی و انجمن نمایش هوایی کانادا
 • اتحاديه هنرمندان تلویزیون و رادیو سینمای کانادا (ACTRA) و انجمن بازیگران سینما – فدراسیون هنرمندان تلویزیون و رادیو آمریکا (SAG-AFTRA)

اگر توافق متقابلي به غیر از این پنج مورد ارائه شود، USCIS بررسي‌ مي‌كند تا ببيند آيا اين توافق‌نامه به استانداردهای نظارتی پایبند است یا خیر. علاوه بر این، شما باید مهارت‌هایی داشته باشید که با مهارت‌های هنرمندان آمريكا که خارج از اين كشور در برنامه شرکت می‌کنند، قابل مقایسه باشد.

فرآیند درخواست ويزای P-2 آمریکا

فرآیند درخواست ويزای P-2 آمریکا

برای اینکه شما واجد شرایط ویزای P-2 باشید، سازمان کار حامی در آمريكا، یا کارفرمای آمریکایی شما باید فرم I-129، درخواست را برای کارگر غیرمهاجر ارسال کند.

لطفاً توجه كنيد متقاضی که به عنوان نماینده چندین کارفرما درخواست می‌کند، باید ثابت کند که به طور مقتضی مجاز است به عنوان یک نماینده عمل کند.

مدارک مورد نیاز ويزای P-2 آمریکا

فرم I-129 باید شامل مدارک زیر باشد:

 • مشاوره کتبی توسط سازمان کارگری مناسب
 • کپی قرارداد رسمی مبادله متقابل بین سازمان(های) حامی آمريكا و سازمان(های) یک کشور خارجی که هنرمند یا مجری آمریکایی را دریافت خواهد کرد.
 • بیانیه سازمان حامی مبادله متقابل هنرمندان آمريكا در رابطه با دادخواست خاصی که برای آن طبقه‌بندی شده است.
 • شواهدی مبنی بر اینکه شما و هنرمند یا مجری آمریکایی مشمول قرارداد مبادله متقابل، هنرمندانی با مهارت های مشابه هستید و شرایط و ضوابط استخدام مشابه است.
 • شواهدی مبنی بر اینکه یک سازمان کارگری مناسب در آمریکا در مذاکره با مبادله متقابل هنرمندان آمریکایی و خارجی درگیر بوده یا با آن موافق بوده است.

توجه: اگر رویدادها یا اجراها در مناطق مختلف برگزار می‌شود، باید برنامه سفر ارسال شود و تاريخ و مكان رويدادها را ذكر كنند.

ويزای P-2 آمریکا - درخواست ویزا در سفارت یا کنسولگری آمريكا

درخواست ویزا در سفارت یا کنسولگری آمريكا

پس از تایید درخواست ویزا، می‌توانید در سفارت یا کنسولگری آمريكا درخواست دهید.

مدت اقامت / تمدید اقامت

دوره اولیه اقامت: زمان مورد نیاز برای تکمیل رویداد، مسابقه یا اجرا، نبايد بيشتر از يك سال باشد.

تمديد مدت اقامت: افزایش مدت اقامت تا يك سال به منظور ادامه یا تکمیل رویداد، مسابقه یا اجرا.

از فرم I-129 برای درخواست تغییر وضعیت، تمدید اقامت یا تغییر شغل استفاده می‌شود.

تغییر کارفرما

شما می توانید کارفرماي خود را عوض كنيد اما فقط بعد از اينكه کارفرمای جدید شما فرم جدید I-129 را  ارسال کند و درخواست مجوز برای استخدام شما و تمدید اقامت شما داشته باشد. تا زمانی که فرم I-129 تایید نشده باشد، نمی‌توانید با کارفرمای جدید شروع به کار کنید.

خانواده دارندگان ویزای P-2 آمریکا

همسر شما و فرزندان مجرد زیر 21 سال مي‌توانند ويزاي P-4 دریافت کنند. افراد تحت تکفل شما شايد نتوانند با اين ويزا مشغول له كار شوند اما مي‌توانند از مزاياي تحصيل در مدرسه و كالج بهره‌مند شوند.

ويزای P-2 آمریکا - پرسنل پشتیبانی ضروری

پرسنل پشتیبانی ضروری

پرسنل پشتیبانی ضروری که بخشی جدایی ناپذیر از عملکرد یک هنرمند دارنده ويزاي P-2 هستند و خدمات پشتیبانی را انجام می‌دهند که توسط یک کارگر آمريكايي به راحتی قابل انجام نیست، واجد شرایط طبقه بندی P-2 هستند. پرسنل پشتیبانی ممکن است شامل دست اندرکاران صحنه، مربیان، یا افرادی باشد که دانش مهمی از خدمات خاصی که باید انجام شود دارند.

کارفرمای آمريكايي باید فرم جداگانه I-129 را برای پرسنل پشتیبانی ارسال کند. اين درخواست باید شامل مدارک زیر باشد:

 • مشاوره با یک سازمان کارگری مناسب
 • بیانیه‌ای که مهارت‌ها و تجربه‌های حیاتی قبلی و فعلی شخص پشتیبانی را با هنرمند P-2 توصیف می‌کند.
 • کپی قرارداد کتبی بین کارفرما و شخص پشتیبان یا خلاصه‌ای از شرایط قرارداد شفاهی که فرد حمایت کننده بر اساس آن استخدام می‌شود.

حتما بخوانید: ویزای EB۲ آمریکا؛ مهاجرت مبتنی بر استخدام

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به آمریکا

منبع: uscis.gov

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها