در سال ۲۰۲۳ کدام مشاغل بیشترین LMIA را دریافت کردند؟

29
در سال ۲۰۲۳ کدام مشاغل بیشترین LMIA را دریافت کردند؟

برای بسیاری از مهاجران تازه وارد، کسب تجربه کاری در کانادا بخش مهمی از فرآیند مهاجرت است. این تجربه به افزایش واجد شرایط بودن آن‌ها برای کسب اقامت دائم کمک می‌کند و همچنین مهارت‌های آن‌ها را برای مطابقت با بازار کار بهبود می‌بخشد.

مجوز کار که به دارندگان آن اجازه می‌دهد با وضعیت اقامت موقت در کانادا زندگی و کار کنند، معمولاً امکان کار در این کشور را فراهم می‌کند. مهاجران تازه‌واردی که به دنبال کار در کانادا هستند اما به نوع دیگری از مجوز کار دسترسی ندارند، ممکن است دریافت مجوز کار با پشتیبانی ارزیابی تأثیر بازار کار (LMIA) را مفید بدانند.

LMIA

در سال ۲۰۲۳ کدام مشاغل بیشترین LMIA را دریافت کردند؟

LMIA ارزیابی دولت کانادا از تأثیر استخدام یک نیروی کار خارجی بر بازار کار این کشور است. برای اینکه LMIA بتواند از درخواست مجوز کار پشتیبانی کند، باید نتیجه مثبت یا خنثی داشته باشد. نتیجه منفی باعث می‌شود موقعیت شغلی برای این نوع مجوز کار واجد شرایط نباشد. همچنین استفاده از LMIA به تعیین اینکه آیا یک شهروند کانادایی یا مقیم دائم برای پر کردن یک موقعیت شغلی در دسترس است، کمک می‌کند.

موقعیت‌های شغلی که LMIA دریافت می‌کنند اغلب در کانادا بسیار مورد تقاضا هستند. جدول زیر، بر اساس داده‌های دولت کانادا، نشان می‌دهد که کدام مشاغل در سال ۲۰۲۳ بیشترین LMIAها را دریافت کرده‌اند.

LMIA

بر اساس درگاه داده‌های باز کانادا، در سال ۲۰۲۳ مشاغل زیر بیشترین مجوزهای کاری برای خارجی‌ها (LMIA) را دریافت کردند:

عنوان شغل کد ملی طبقه بندی مشاغل (NOC) 2016 تعداد LMIA صادر شده در سال ۲۰۲۳
نیروی کار کشاورزی ۸۴۳۱ ۸۲۸۹
آشپزها ۶۳۲۲ ۵۱۸۷
سرپرستان خدمات غذایی ۶۳۱۱ ۳۷۳۹
متصدیان پیشخوان غذا، کمک آشپزها و مشاغل پشتیبانی مرتبط ۶۷۱۱ ۲۵۷۶
دستیاران اداری ۱۲۴۱ ۱۶۱۹
سرپرستان فروش خرده‌فروشی ۶۲۱۱ ۱٣۵۸
تحلیلگران و مشاوران سیستم های اطلاعاتی ۲۱۷۱ ۱۱۶۸
برنامه‌نویسان کامپیوتر و توسعه‌دهندگان رسانه‌های تعاملی ۲۱۷۴ ۱۱۳۳
رانندگان کامیون ۷۵۱۱ ۱۱۳۱
نیروی کار ساختمانی ۷۶۱۱ ۹۹۴
کارمندان اداری ۱۲۲۱ ۹۹۰

کدهای اشتغال و عناوین شغلی فوق مطابق با کدهای طبقه بندی ملی مشاغل (NOC) 2016 است. کانادا از سیستم NOC برای دسته بندی و طبقه بندی مشاغل در اقتصاد کانادا استفاده می‌کند. جالب اینجاست که بسیاری از کدهای NOC 2016 در سال ۲۰۲۱ گسترش یافتند و مشاغل خاص‌تری را که قبلا با هم گروه بندی شده بودند، ایجاد کردند.

در میان ۱۰۰ شغل برتر که مجوز کار کانادا LMIA دریافت کردند، اکثر مشاغل در بخش‌های اداری، ساخت و ساز، کشاورزی، فناوری و مدیریت فناوری، حمل و نقل، لجستیک و خدمات غذایی اقتصاد قرار داشتند.

در مجموع، دولت کانادا در سال ۲۰۲۳ بیش از ۶۰ هزار LMIA برای حمایت از استخدام کارگران خارجی صادر کرد. متقاضیان در این مشاغل همچنین مجوز کار خود را تحت جریان‌های مختلف برنامه کارگران موقت خارجی (TFWP) دریافت کردند. TFWP برنامه مهاجرتی اصلی است که مجوزهای کاری پشتیبانی شده توسط LMIA را صادر می‌کند. TFWP همچنین شامل جریان‌های متعددی در درون خود است، با واجدین شرایط متفاوت برای متقاضیان بسته به نوع کار، نوع شغل، صنعت، مسئولیت‌ها و دستمزدی که شغل آنها مستلزم آن است.

از ۱۰ شغل برتر که سال گذشته LMIA دریافت کردند، چهار مورد از جریان کم دستمزد TFWP، چهار مورد از جریان پردرآمد، یک مورد از جریان استعداد جهانی (GTS) و یک مورد که بیشترین تعداد LMIA را دریافت کرده بود، از جریان کشاورزی اولیه بود.

LMIA

مهاجران تازه وارد چگونه می‌توانند از این اطلاعات استفاده کنند؟

در مواردی که مهاجران تازه وارد به LMIA نیاز دارند، اما در انتخاب کار خود انعطاف‌پذیر هستند، ممکن است بخواهند مشاغلی را هدف قرار دهند که در گذشته تعداد زیادی LMIA دریافت کرده‌اند.

تازه واردها باید به خاطر داشته باشند که کارفرمایان آن‌ها مسئول درخواست LMIA و پرداخت تمام هزینه‌های مربوطه هستند.  کارفرمایان همچنین هنگام درخواست LMIA باید مراحل ذکر شده را دنبال کنند و با استانداردهای TFWP مطابقت داشته باشند؛ مانند تبلیغات عمومی برای موقعیت شغلی برای مدت زمان معینی.

در مارس 2024، کانادا تعدادی تغییر در TFWP و LMIA، از جمله تغییرات در دوره‌های اعتبار و سهمیه‌های نیروی کار را اعلام کرد.

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا

منبع: cicnews.com

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها